Ile kosztują meble bukowe do kuchni?

Ile kosztują meble bukowe do kuchni

Meble bukowe do kuchni to niezwykle popularne rozwiązanie, co zawdzięcza się przede wszystkim łatwej dostępności do surowca. Oprócz tego produkty prezentują się elegancko i klasycznie, a tym samym pasują do każdej stylistyki wnętrz. Jak wygląda cennik mebli bukowych do kuchni?

Ile kosztują meble bukowe do kuchni – cennik? 

Meble bukowe do kuchni kosztują od 3250 do 3820 zł/mb. Poza wielkością zabudowy cena ta waha się w zależności od planowanego wyposażenia kuchni. Na cenę ma także wpływ region Polski.

Meble bukowe do kuchni – charakterystyka 

Drewno bukowe należy do gatunków mocnych, a tym samym odpornych na uszkodzenia mechaniczne. Jednocześnie ta cecha sprawia, że może okazać się trudniejszy w obróbce. Dlatego meble bukowe do kuchni zwykle nie mają fikuśnych wykończeń. Charakteryzuje je klasyczny kształt i forma wykończenia. 

Meble bukowe do kuchni nie będą się odkształcać pod ciężarem. Ich masywność korzystnie wpływa na pomieszczenie, które staje się bardziej przytulne. Mimo swojej efektowności wymagają szczególnej uwagi. Wszystko wynika z niskiej odporności na wilgoć. W związku z tym regularna impregnacja jest niemal konieczna. 

Meble bukowe do kuchni – jak zaaranżować? 

Meble bukowe do kuchni są niezwykle proste w aranżacji. Wynika to z ich prostej formy, która dostosuje się do każdej stylistyki. Zatem ten surowiec może zostać wykorzystany zarówno w nowoczesnym, jak i starszym typie budownictwa. Ponadto w ciekawy sposób dopełni przestrzenie rustykalne, skandynawskie i minimalistyczne. 

Drewno bukowe nadaje bardzo przytulnego, ale jednocześnie masywnego wystroju wnętrz. W związku z tym warto nie przesadzać z dodatkowymi dekoracjami, ponieważ meble bukowe same w sobie mają charakter ozdobny. Ten rodzaj umeblowania będzie odpowiedni dla wszystkich miłośników tradycyjnej aranżacji pomieszczeń. Co więcej, przy całej masywności i efektowności mebli, spełniają one swoją funkcjonalność. 

Meble bukowe do kuchni – czym kierować się przy zakupie? 

Jeśli decydujemy się na meble bukowe do kuchni to przede wszystkim należy zwrócić uwagę na gwarancję jakości ze strony producenta. Zapewnienie powinno obejmować wady, wynikające z odbarwień, odkształceń, pękania, czy rozwarstwiania się drewna. Wpływa na to nie tylko sam surowiec, lecz także metody produkcji. Właśnie dlatego warto postawić na rekomendowanych producentów, lub firmy specjalizujące się w drewnie bukowym. 

Przed dokonaniem ostatecznego wyboru należy sprecyzować, w jakim stylu chcemy urządzić naszą kuchnię. Od tego będzie zależeć między innymi kolor mebli, a także decyzja o surowcu, z jakiego zostaną wykonane. 

Meble bukowe do kuchni – jak prawidłowo o nie dbać? 

Drewno, w tym bukowe źle znosi nadmiar wody. Oprócz tego nie powinniśmy traktować jego powierzchni za pomocą szorstkich gąbek. Dlatego do czyszczenia mebli należy stosować miękkie i wilgotne ścierki. Zaraz po przetarciu warto użyć jeszcze suchej ścierki, aby ściągnąć ewentualny nadmiar wody. 

Dla zachowania trwałości konieczne jest regularna impregnacja, np. za pomocą wosku i oleju. Nasiąknięcie drewna tymi środkami pozwoli zapobiegać zalaniu, a w efekcie pęcznieniu mebli. To jedna ze skuteczniejszych form ochrony drewna przed wilgocią, którą powinniśmy stosować przynajmniej raz w roku. 

Do usuwania kurzu z powierzchni mebli bukowych używamy szczoteczki antystatycznej. Wówczas brud nie będzie wchodził w pęknięcia i luki, które bardzo często stanowią urok naturalnego surowca. 

Drewno bukowe nie powinno być narażone również na zbyt wysoką temperaturę. Dlatego w przypadku stołów, wykonanych z tego materiału, należy używać podkładek pod gorące naczynia i kubki.

Cennik mebli bukowych do kuchni na zamówienie w największych miastach w Polsce

Województwa i miastaCena mebli bukowych do kuchni na zamówienie
DOLNOŚLĄSKIEzł/mb
Wrocław3579
Wałbrzych3649
Legnica3596
KUJAWSKO-POMORSKIEzł/mb
Włocławek3281
Bydgoszcz3290
Toruń3298
Grudziądz3300
LUBELSKIEzł/mb
Lublin3419
LUBUSKIEzł/mb
Gorzów Wielkopolski3258
Zielona Góra3371
ŁÓDZKIEzł/mb
Łódź3463
MAŁOPOLSKIEzł/mb
Kraków3745
Tarnów3807
MAZOWIECKIEzł/mb
Warszawa3765
Płock3701
Radom3704
OPOLSKIEzł/mb
Opole3335
PODKARPACKIEzł/mb
Rzeszów3485
PODLASKIEzł/mb
Białystok3553
POMORSKIEzł/mb
Gdańsk3583
Gdynia3540
Słupsk3581
ŚLĄSKIEzł/mb
Częstochowa3727
Sosnowiec3750
Gliwice3803
Zabrze3719
Bytom3768
Rybnik3802
Ruda Śląska3777
Tychy3715
Dąbrowa Górnicza3724
Chorzów3679
Katowice3723
Jaworzno3786
ŚWIĘTOKRZYSKIEzł/mb
Kielce3303
WARMIŃSKO-MAZURSKIEzł/mb
Olsztyn3379
Elbląg3257
WIELKOPOLSKIEzł/mb
Poznań3812
Kalisz3817
ZACHODNIOPOMORSKIEzł/mb
Szczecin3526
Koszalin3482

Meble bukowe do kuchni na zamówienie – gdzie najtaniej a gdzie najdrożej?

Najniższa cena – 3257 zł/mb / Elbląg
Najwyższa cena – 3817 zł/mb / Kalisz

Podsumowanie – cena mebli bukowych do kuchni na zamówienie w 5 największych miastach (powyżej 500 tys. mieszkańców)

Meble bukowe do kuchni na zamówienie? Wrocław cena za mb – 3579 zł
Meble bukowe do kuchni na zamówienie? Łódź cena za mb – 3463 zł
Meble bukowe do kuchni na zamówienie? Kraków cena za mb – 3745 zł
Meble bukowe do kuchni na zamówienie? Warszawa cena za mb – 3765 zł
Meble bukowe do kuchni na zamówienie? Poznań cena za mb – 3812 zł

Meble bukowe do kuchni – 5 często zadawanych pytań 

Dlaczego buk jest wykorzystywany do produkcji mebli? 

Buk jest niezwykle wdzięcznym surowcem, który wykazuje dużą twardość i trwałość. Natomiast gwarancja jakości jest odpowiednia impregnacja i konserwacja mebli bukowych. 

Z jakiego materiału najlepiej wykonać meble kuchenne? 

Do produkcji mebli kuchennych najczęściej używa się drewna dębu, lub buku. Wynika to z trwałości tego surowca, który jest bardziej odporny na czynniki zewnętrzne od innych gatunków. 

Co jest twardsze dąb czy buk? 

Zgodnie ze skalą twardości Birnella, buk wykazuje wyższy współczynnik twardości od dębu. 

Co jest tańsze dąb czy buk? 

Buk jest tańszym surowcem w porównaniu do dębu. 

Jakie drewno lepsze buk czy sosna?

Sosna jest miękkim drewnem, dlatego łatwo ulega żłobieniom i obróbce. Z kolei buk jako twardszy surowiec lepiej znosi duży ciężar.