Ile kosztuje montaż ogrodzenia gabionowego?

Ile kosztuje montaż ogrodzenia gabionowego

Ogrodzenie domostwa musi spełniać kilka podstawowych funkcji: być wytrzymałe, funkcjonalne, łatwe w utrzymaniu oraz estetyczne.

Ogrodzenie samoistnie staję się wizytówką naszego domu, dlatego warto zwrócić uwagę na jakość oraz technikę wykonania. Ogrodzenia gabionowe to nowoczesne i oryginalne rozwiązanie, które zdobywa coraz więcej fanów w naszym kraju.

A artykule sprawdzamy aktualne ceny montażu ogrodzeń gabinowych oraz analizujemy wady i zalety tego typu rozwiązania.

Co wpływa na koszt montażu i wykonania ogrodzenia gabionowego?

Cena montażu ogrodzenia gabionowego uzależniona jest od wielkości działki oraz wysokości ogrodzenia, który wybierzemy.

Ponadto przy wykonywaniu pierwotnego kosztorysu warto wziąć pod uwagę stabilność terenu, na którym będziemy stawiać nasze ogrodzenie.

Grząski i nierówny teren wymagał będzie specjalnego przygotowania. Głębokość wykonanych fundamentów również posiada kluczowe znaczenie dla kosztów całej usługi.

Sprawdź ogrodzenia w atrakcyjnych cenach!

Ile kosztuje montaż ogrodzenia gabionowego?

Koszt montażu (robocizny) ogrodzenia gabionowego to 80 – 100 zł/mb. Koszty niezbędnych materiałów wraz z wypełniaczem w postaci granitowego grysu to ok 550-750 zł/mb.
Przy wysokości ogrodzenia 150 cm i szerokości ok 20 cm potrzebujemy ok 600-700 kg grysu granitowego na 1 mb

Ile kosztuje kosz do ogrodzenia gabionowego?

Ściana gabionowa długości 6 metrów wykonana ze stali galwanizowanej 50 cm szerokości i 200 wysokości to wydatek rzędu 1200-1500 zł

Co wpływa na koszt ogrodzenia gabionowego?

Przy zakupie ogrodzenia otrzymamy zestaw niezbędny do wykonania montazu: klipsy zaciskowe, sprężyny, druty wiązałkowe, łączniki oraz śruby.

Na koszt ogrodzenia rodzaj siatki, a dokładnie rozmiar oczek ogrodzenia.

Natomiast najważniejszym czynnikiem wpływającym na cenę jest rodzaj materiału, którym zostanie wykorzystany do wypełniani.

Najtańszym rozwiązaniem jest proste kruszywo: kamień, żwir lub gruz.

Więcej zapłacimy za wypełnienie ogrodzenia granitem lub marmurem. Można również wykorzystać bardzie organiczne tworzywa jak: szyszki, ziemię, uschnięte liście drzew lub korę. Wówczas cena ogrodzenia powinna być jeszcze niższa.

Jakie są wady i zalety ogrodzenia gabionowego? 

Instalacja tego typu ogrodzenia to z pewnością oryginalny i ciekawy pomysł na zwiększenie estetyki naszego podwórka.

Warto również podkreślić prostotę i łatwość montażu ogrodzeń gabionowych.

Ponadto ogrodzenia gabionowe doskonale tłumią dźwięki pochodzące z otoczenia, zapewniając poczucie prywatności i spokoju na własnym podwórku.

Oprócz tego są bardzo trwałe, stabilne i ekologiczne, bowiem ich wypełnienie składa się zazwyczaj z organicznych i gotowych do ponownego wykorzystania komponentów.

Ostatnią rzeczą wartą podkreślenia jest ich uniwersalny charakter, który sprawdzi się zarówno przy budynkach o charakterze minimalistycznym i modernistycznym, jak i obok tradycyjnych domów.