Cena montażu rolet zewnętrznych w 2023

Cena montażu rolet zewnętrznych

Montaż rolet zewnętrznych jest usługą wykonywaną często, zarówno w nowym budownictwie, jak i przy modernizacji starszych budynków. Oprócz zwiększenia bezpieczeństwa i ochrony prywatności domowników, rolety zewnętrzne poprawiają także izolacje termiczną budynku, umożliwiają całkowite zaciemnienie wnętrza i zapewniają ochronę przed hałasem. To rozwiązanie łatwe w obsłudze i zdecydowanie poprawiające komfort życia, przez co liczba wyposażonych w nie budynków stale wzrasta.

Ile kosztuje zamontowanie rolet zewnętrznych?

Usługa montażu rolet zewnętrznych kosztuje 110 – 220 zł/szt. Do ceny montażu należy doliczyć koszt zakupu rolet. Mechaniczne rolety zewnętrzne o niższej klasie bezpieczeństwa kosztują 260 – 350 zł/m2, koszt napędu elektrycznego do jednej rolety to koszt od 350-480 zł

montaż rolet zewnętrznych cena
źródło: verandasfranciliennes.fr

Sprawdź aktualne ceny rolet zewnętrznych!

Od czego zależy cena montażu rolet zewnętrznych?

Cena montażu rolet zewnętrznych zależy przede wszystkim od wybranego systemu oraz etapu na jakim są one montowane. Różne systemy wymagają określonych prac przygotowawczych, co wpływa na koszt wykonania usługi.

W nowym budownictwie najczęściej stosowane są rolety podtynkowe.

Wymagają one wcześniejszego przygotowania nadproża i elewacji, przez co ich montaż jest bardziej kosztowny.

Montaż rolet przed ostatecznym wykończeniem elewacji budynku ograniczy koszty związane z ingerencją w elewację oraz jej ponownym malowaniem.

Montaż rolet naokiennych wymaga natomiast dodatkowego poszerzenia wnęki okiennej i jest przeprowadzany razem z montażem okien.

Rozwiązaniem nie wymagającym prac poprzedzających jest montaż rolet natynkowych. Rolety takie mogą być montowane w dowolnym momencie, a ich montaż jest najtańszy.

Cena montażu zależy także od rodzaju napędu rolet (mechaniczny lub elektryczny).

Jeśli przewody instalacji elektrycznej nie zostały wyprowadzone w odpowiednim miejscu, koszt ich położenia trzeba doliczyć do ceny usługi.

Koszt wykonania usługi, podobnie jak cena samej rolety, zależy od jej wielkości. Cena montażu jest większa, jeśli prace wykonywane są na dużej wysokości.