Ile kosztuje montaż toalety WC – cena 2023

montaż toalety WC cena

Toaleta jest podstawowym elementem wyposażenia każdej łazienki. Najczęściej spotykane są toalety podwieszane oraz klasyczne. Montaż toalety podwieszanej to rozwiązanie nowoczesne i estetyczne, pozwalające na zaoszczędzenie przestrzeni i ułatwiające utrzymanie toalety w czystości. Podstawową zaletą klasycznych toalet jest natomiast ich niska cena i łatwość montażu. Duża liczba dostępnych rozwiązań daje szerokie możliwości wyboru, bez względu na wielkość budżetu przeznaczonego na inwestycje.

Ile kosztuje zamontowanie WC?

Najtańszym rozwiązaniem jest montaż kompaktu WC – to wydatek 100 – 170. Cena klasycznej toalety to 150 – 1000 zł. Montaż zestawu podtynkowego do toalety to rozwiązanie droższe – jego cena wynosi 260 – 470 zł. Cena samego zestawu podtynkowego to natomiast 590 – 1550 zł.

Budow domu Instalacja wod-kan

Od czego zależy cena montażu toalety WC?

Koszt montażu uzależniony jest przede wszystkim od wybranego rodzaju toalety. Różne rozwiązania montowane są na różne sposoby i wymagają różnego nakładu dodatkowych prac.

Bez względu na rodzaj toalety, konieczne jest wykonanie podejścia kanalizacyjnego do miski ustępowej. Koszt usługi wykonania podejścia kanalizacyjnego to 180 – 290 zł. Cena ta obejmuje koszt materiałów.

W przypadku kompaktu WC, jedynym większym dodatkowym wydatkiem, jaki należy doliczyć do ceny montażu, jest zakup deski sedesowej – to koszt 40 – 200 zł.

Sprawdź aktualne ceny miski WC!

Toalety podwieszane to rozwiązanie znacznie droższe i bardziej skomplikowane w montażu.

Rodzaj stelaża podtynkowego musi zostać dopasowany do projektu łazienki oraz planowanego rodzaju zabudowy.

Koszt obudowania stelaża przy użyciu płyt gipsowo – kartonowych to 200 – 400 zł.

Wykończenie – np. przy użyciu płytek ceramicznych, kosztuje 120 – 190 zł/m2. Ceny obudowania stelaża i prac wykończeniowych nie uwzględniają cen materiałów.