Cennik montażu monitoringu cena w 2023

montaż monitoringu cena

Montaż monitoringu to jeden z najlepszych sposobów poprawy bezpieczeństwa nieruchomości. Daje on możliwość zdalnego kontrolowania nieruchomości i reagowania na niebezpieczne sytuacje. Nagranie z monitoringu może także stanowić dowód, w przypadku, gdy sytuacji takiej nie udało się uniknąć. Choć koszt montażu systemu monitoringu uzależniony jest od wielu czynników, zawsze będzie on nieporównywalnie niższy od wartości strat poniesionych w wyniku np. włamania.

Ile kosztuje montaż monitoringu?

Usługa montażu i konfiguracji kamer monitoringu oraz rejestratora kosztuje 200 – 600 zł. Cena kamer wacha się w granicach 100 – 4000 zł za sztukę i zależy od parametrów technicznych urządzeń oraz rodzaju systemu monitoringu. Cena rejestratora to natomiast 400 – 1200 zł. Do kosztów należy doliczyć cenę okablowania – to 10 – 40 zł/mb.

Co ma wpływ na cenę montażu monitoringu?

Pierwszym etapem montażu monitoringu jest montaż okablowania.  

Cena montażu okablowania zależy od wielkości systemu oraz jakości użytych przewodów i może mieć większy wpływ na całkowity koszt usługi, jeśli instalacja trasy kablowej monitoringu wiąże się z konicznością zerwania nawierzchni komunikacyjnych lub kłucia tynków wewnątrz budynku. Sytuacja taka ma najczęściej miejsce, gdy decyzja o montażu monitoringu zapada po zakończeniu inwestycji. Alternatywę w takim przypadku stanowią kamery bezprzewodowe.

Sprawdź aktualne ceny urządzeń do monitoringu!

Największy wpływ na cenę usługi ma natomiast rodzaj wybranego systemu oraz cena, liczba i umiejscowienie samych kamer. Systemy monitoringu obejmują: monitoring analogowy, monitoring oparty na cyfrowej transmisji danych oraz system IP, który do transmisji danych wykorzystuje sieć internetową. Decyzje dotyczące wyboru systemu należy, jeśli to możliwe, podjąć na etapie projektowania nieruchomości. Na cenę samych kamer mają natomiast wpływ ich parametry techniczne. To między innymi: rodzaj obiektywu, wielkość matrycy oraz rodzaj obudowy urządzenia.