Ile kosztuje montaż napędu do bramy cena w 2023

montaż napędu do bramy cena

Montaż napędu do bramy to rozwiązanie znacznie poprawiające wygodę korzystania z garażu i ułatwiające wjazd na teren posesji. Możliwość zdalnego otworzenia bramy, bez wysiadania z samochodu, pozwala na zaoszczędzenie czasu i poprawia komfort – szczególnie, kiedy na zewnątrz panują trudne warunki atmosferyczne, pada deszcz lub śnieg. Chociaż montaż napędu do bramy może wydawać się nieuzasadnionym, dodatkowym wydatkiem, to rozwiązanie znacznie poprawiające jakość codziennego życia, które warto zastosować zarówno w przypadku nowych, jak i starszych bram.

Ile kosztuje montaż napędu do bramy?

Koszt montażu napędu do bramy garażowej to kwota w zakresie 410 – 620 zł. Montaż napędu do bramy skrzydłowej kosztuje natomiast 450 – 680 zł, a bramy przesuwnej 550 – 770 zł. Ceny te dotyczą tylko usługi montażu, należy do nich doliczyć cenę napędu. W przypadku standardowych rozwiązań, koszt zakupu napędu do bramy to 1200 – 3500 zł.

Od czego zależy cena montażu napędu do bramy?

Pierwszym elementem, od którego zależy cena usługi montażu napędu jest stan techniczny bramy. Montaż można przeprowadzić tylko na prawidłowo działającej bramie, w dobrym stanie technicznym.

Aby napęd bramy mógł działać, konieczne jest położenia infrastruktury kablowej (przewodów zasilających i instalacji sterującej). Jeżeli realizacja tego etapu wymaga zrywania nawierzchni komunikacyjnych lub omijania przeszkód na trasie przewodów, cena wzrasta. Podobnie, na etapie montażu elementów napędu, łatwość oraz technologia montażu mają wpływ na cenę usługi.

Cena montażu zależy także od rodzaju bramy, jej wielkości, wagi oraz innych parametrów technicznych. Rodzaj napędu dostosowywany jest do parametrów bramy. Można przyjąć, że im większa i cięższa jest brama, tym wyższy koszt usługi. Cenę napędu dodatkowo zwiększają określone funkcje automatyki. To między innymi: systemy fotokomórek, metody uruchamiania bramy, systemy zabezpieczające przed zgnieceniem czy wyłącznik kluczykowy.