Cennik skupu złomu w 2023

Jaka jest cena skupu złomu i metali

Do dziś zbieranie i sprzedaż złomu utożsamiana jest z zajęciem dla najniższych warstw społecznych. Tę krzywdzącą łatkę możemy już dzisiaj wsadzić między bajki, gdyż zajęcie to staje się coraz bardziej intratne i wszystko wskazuje na to, że z biegiem czasu ceny w skupach złomu i metali będą systematycznie rosły. Jeśli posiadasz w piwnicy lub na ogródku niepotrzebny złom, stare kaloryfery lub skrawki niepotrzebnych metali, nie powinieneś się długo zastanawiać i wybrać się do skupu. Na potrzeby artykułu prześledziliśmy aktualne ceny w skupach złomu i metali dotyczące cen aluminium, żeliwa, miedzi, ołowiu, brązu, stali oraz klasycznych puszek.

Od czego zależą ceny w skupach złomu i metali?

Ceny złomu w dużej mierze zależą od regionu kraju, w którym odsprzedajemy towar. Większe sumy proponują skupy w większych miastach oraz na zachodzie Polski, zaś niższe w mniejszych miastach oraz na bloku wschodnim. Duże znaczenie na cenę ma również rodzaj surowca, który zamierzamy odsprzedać. Najbardziej powszechnym surowcem jest aluminium, które jest całkiem opłacalnym i łatwo dostępnym rodzajem złomu. Z aluminium wykonane są najczęściej puszki oraz felgi samochodowe. Z kolei najdroższe kwoty w skupach osiąga bez wątpienia miedź.

Na cenę końcową zaproponowaną przez pracowników skupu może mieć również jakość i czystość odsprzedawanego złomu, ponadto przy większej ilości złomu (powyżej 1 tony) skupy są w stanie zaoferować bardziej atrakcyjne kwoty za kilogram.

Jaka jest cena skupu aluminium, żeliwa oraz puszki?

Za kilogram aluminium nieposortowanego otrzymamy średnio 2,05 – 2,60 zł/kg. Za aluminium czyste i posortowane pracownicy skupu oferują ok. 3,40 – 3,80 zł/kg. Kilogram puszek aluminiowych w skupie kosztuje średnio 3,60 – 4,20 zł/kg. Jeśli oddamy żeliwo, otrzymamy ok. 0,50 – 0,65 zł/kg.

Sprawdź promocje na elektronarzędzia!

Jaka jest cena skupu miedzi oraz brązu?

Za kilogram miedzi w kawałkach otrzymamy w skupie ok. 17,50 – 18.60 zł/kg. Za miedź pobielaną skupy płacą średnio 16 – 18 zł/kg. Za miedź z piecyków gazowych otrzymamy średnio 14,50 – 16,40 zł/kg. Odsprzedaż kilograma brązu niemagnetycznego kosztuje 12,20 – 13,60 zł/kg. Za brąz w postaci wiór otrzymamy mniej bo średnio 9 – 11 zł/kg.

Jaka jest cena skupu ołowiu?

Za kilogram czystego ołowiu otrzymamy w skupie ok. 4 – 4,80 zł/kg. Za ołów brudny skupy płacą średnio 3,20 – 4,10 zł/kg. Za ołowiane odważniki do kół otrzymamy średnio 1,20 – 2,20 zł/kg. Za kilogram stali kwasoodpornej otrzymamy średnio 3,30 – 4,,50 zł/kg. Za złom stalowy i stalowe puszki pracownicy skupu oferują ok. 0,40 – 0,70 zł/kg.

Jaka jest cena metali kolorowych: mosiądz, cyna oraz cynku?

Za kilogram cynku  otrzymamy średnio 4,05 – 5,10 zł/kg. Za cynę 100 pracownicy skupu oferują nawet 41 – 46 zł/kg. Natomiast kilogram mosiądzu w skupie kosztuje średnio 9 – 10 zł/kg. Jeśli oddamy żeliwo, otrzymamy ok. 0,50 – 0,65 zł/kg.

Jaka jest cena skupu akumulatorów oraz baterii?

Za skup akumulatorów ołowiowych i samochodowych otrzymamy średnio 2,20 – 3,60 zł/kg. Za duże akumulatory NiCd stawka jest mniejsza, a mianowicie 0,30 – 0,45 zł/kg. Jeśli zamierzamy sprzedać zwykłe baterie, możemy spodziewać kwot w wysokości 0,06 – 0,10 zł/kg.