Co to jest miksokret?

Co to jest miksokret

Na naszym rynku usług budowlanych, coraz większym zainteresowaniem cieszą się wylewki robione przy użyciu mixokretów. Sama nazwa urządzenia dla laików brzmi zupełnie egzotycznie i tajemniczo, jednak dla fachowców jest to jedno z podstawowych urządzeń do wylewki mixokretem.

Czym jest miksokret (mixokret)?

Miksokret inaczej agregat posadzkarski, jest mieszająco-pompującą spalinową pompą do betonu służącą do przygotowania sucho-mokrej zaprawy betonowej. Dostępne są dwa rodzaje tego urządzenia; pierwsze zaopatrzone są w silnik spalinowy, drugie zaopatrzone są w silnik elektryczny.

Ile kosztuje wykonanie posadzek z miksokreta

Wylewki mixokretem przygotowywane są w specjalnym zbiorniku przy użyciu specjalnego mieszadła. Tak przygotowana mieszkanka ma konsystencję sucho- mokrą. Po uprzednim przygotowaniu, mieszanka za pomocą wbudowanego kompresora przekazywana jest “kęsach” za pośrednictwem do miejsca jej przeznaczenia. Maszyna zbudowana jest na podwoziu, co w sposób znaczny ułatwia szybki i łatwy transport. 

Do najbardziej znanych marek agregatów typu miksokret służącego do wylewki mixokretem należą maszyny firm:  Brinkmann, a także Uelzener. Zakup miksokretu właśnie tych firm gwarantuje nie tylko jej wysoką wydajność, ale też bezawaryjne użytkowanie i opiekę serwisową i po sprzedażową. Mamy wówczas gwarancję, że zakupiony sprzęt będzie nam służył długo, bez większych awarii i usterek.

Gdzie szukać specjalistów od wylewki miksokretem?

Jeśli nie dysponujemy sprzętem tego rodzaju, ani też nie znamy się na rzeczy, koniecznym jest zatrudnienie wysoko wyspecjalizowanej firmy, która podejmie się dla nas zlecenia tego, czyli wylewki miksokretem. Większość firm w zakresie swoich usług, oferuje nam nie tylko urobienie betonu, ale także wylanie betonu (w okreslonej przez nas grubości) w idealnym poziomie, a także szereg innych czynności, takich jak: rozłożenie siatki, a także pianki dylatacyjnej i dodawanie włókien, czy też ogrzewania podłogowego.

Zakres czynności, jakie dana firma wykona zależy przede wszystkim od jej obycia z tematem wylewki tego typu urządzeniami, a także doświadczenia i posiadanej wiedzy. Za dodatkowa opłata firma budowlana może również zamontować styropian.

Szukając firm zajmujących się tego typu pracami, poszukajmy informacji na ten temat pośród swoich znajomych i bliskich. Być może któryś ze znajomych właścicieli firm zna jakąś firmę, która specjalizuje się tego typu pracami. Pomocne mogą być również wszelkiego rodzaju ogłoszenia budowlane, a także serwisy i portale z zamieszczonymi na ich stronie informacjami na temat firm budowlanych.

Jeśli jednak brakuje ci czasu na przeszukiwanie wielu stron firmowych, czy też licznych ogłoszeń, warto zajrzeć do katalogu firm budowlanych, w których z pewnością znajdziesz niejedną firmę budowlaną specjalizującą się w temacie wylewki miksokretem. Doskonałym źródłem informacji na temat wylewki miksokretem są też liczne fora budowlane na łamach, których internauci dzielą się ze sobą pomocnymi poradami i wskazówkami. Takie działania z pewnością pomogą ci w doborze odpowiedniej firmy, która wykona dla ciebie wysokiej jakości wylewki.