Ile kosztują rolety antywłamaniowe?

Ile kosztują rolety antywłamaniowe

Rolety antywłamaniowe znacząco różnią się od tradycyjnych rolet zewnętrznych. Zasadnicza rozbieżność polega na wzmocnionej konstrukcji. Co więcej, produkt udoskonalony jest w system zapadkowy, który uniemożliwia podniesienie zamkniętej rolety. W związku z tym ten rodzaj zabezpieczenia skutecznie chroni dom przed włamaniem. Jak jest cena rolet antywłamaniowych?

Ile kosztują rolety antywłamaniowe – cennik? 

Średnia cena rolet antywłamaniowych o klasie RC1 waha się od 250 do 550 zł. Koszt może znacząco wzrosnąć, jeśli zdecydujemy się na wersję elektryczną. Wówczas zapłacimy od 750 do 2000 zł. Zatem ostateczny wydatek zależy od klasy rolety antywłamaniowej. 

Rolety antywłamaniowe – klasy i właściwości 

Rolety antywłamaniowe powstają z trwałego aluminium. Dzielimy je na klasy, które informują nas o ich skuteczności. Dzięki temu dobiera się produkt, zgodny z przeznaczeniem i potrzebami. 

 • RC1 – rolety antywłamaniowe o tej klasie są odporne na użycie siły fizycznej tj. kopanie, lub podnoszenie.
 • RC2 – produkt jest stabilny wobec prostych narzędzi np. śrubokręta, czy klinu. 
 • RC3 – zapewnia bezpieczeństwo w przypadku włamania z użyciem wiertarki, lub łomu. 
 • RC4 – skuteczna ochrona przed profesjonalnymi narzędziami. 
 • RC5 – rolety antywłamaniowe chronią przed włamywaczem, który używa ciężkiego sprzętu tj. wiertarki, piły, czy szlifierki 
 • RC6 – najwyższa klasa jest odporna również na sprzęt udarowy. 

Zwykle w domach jednorodzinnych stosuje się rolety antywłamaniowe o klasie RC1, lub RC2. Wynika to między innymi z wysokich cen tego typu zabezpieczenia. Na skuteczność rolety wpływa nie tylko klasa, lecz także montaż i prawidłowe osadzenie produktu

Rolety antywłamaniowe – na co zwrócić uwagę przy zakupie? 

Najważniejszym wyznacznikiem bezpieczeństwa jest jakość rolet antywłamaniowych. W związku z tym kluczowa okazuje się klasa rolety antywłamaniowych. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na kilka pozostałych kwestii. 

 • Gwarancją bezpieczeństwa jest atest, potwierdzający klasę rolet antywłamaniowych. Dlatego warto sprawdzić, czy producent zapewnia o jakości produktu. 
 • Istotny jest również sposób sterowania roletami antywłamaniowymi. Na rynku dostępna jest wersja manualna i elektryczna. Ta druga sprawdza się w przypadku większych okien, gdzie ręczne opuszczanie, a także podnoszenie rolety mogłoby okazać się problematyczne. 

Rolety antywłamaniowe – zalety i zastosowanie 

Rolety antywłamaniowe zapewniają bezpieczeństwo domów jednorodzinnych i budynków użyteczności publicznej. W związku z tym warto zapoznać się z szeregiem zalet tego produktu. 

 • Rolety antywłamaniowe są produkowane z trwałego aluminium, co wpływa nie tylko na bezpieczeństwo, lecz także żywotność produktu. 
 • Na rynku dostępne są rolety antywłamaniowe w wielu kolorach, a tym samym można dopasować je do określonego stylu budownictwa. 
 • Produkt zabezpiecza pomieszczenia przed promieniami słonecznymi i nadmiernym nagrzewaniem wnętrz. 
 • Rolety antywłamaniowe mogą też pełnić funkcję izolacji akustycznej, po spuszczeniu będą tłumić hałasy z zewnątrz. 
 • Takie rozwiązanie pozwala zachować więcej prywatności. 
 • Po wypełnieniu rolet pianką izolacyjną, stanowią one wzmocnienie dla ocieplenia domu. 

Rolety antywłamaniowe – 5 często zadawanych pytań 

Czy rolety antywłamaniowe są skuteczne? 

Tak. Jednak warunkiem skuteczności rolet antywłamaniowych jest odpowiedni certyfikat, świadczący o klasie produktu. Oprócz tego istotny jest również prawidłowy montaż rolet. 

Jak działają rolety antywłamaniowe?

Rolety antywłamaniowe są wyposażone w odpowiedni system hakowy, który uniemożliwia wyłamanie rolety z prowadnicy. W zależności od klasy, każda roleta będzie odporna na innego rodzaju działania i narzędzia. 

Czy rolety antywłamaniowe wyciszają?

Tak. Rolety antywłamaniowe tłumią hałasy, dochodzące z zewnątrz. 

Czy wszystkie rolety zewnętrzne są antywłamaniowe? 

Nie. Roleta antywłamaniowa, to taka żaluzja zewnętrzna, która jest wyposażona w blokady i system utrudniający wyłamanie jej z prowadnicy.  

Co lepsze rolety czy okna antywłamaniowe?

Optymalnym rozwiązaniem są okna i rolety antywłamaniowe. Okna antywłamaniowe również spełniają swoją funkcję, ale zwykle są sporo droższe.