Ile kosztują rolety dzień i noc?

Ile kosztują rolety dzień i noc

Rolety dzień i noc to jedno z najczęstszych rozwiązań na osłonę okien. Pozwalają regulować dostarczane światło, a tym samym zachować pełną prywatność. Występują też w kilku wersjach. Na rynku znajdziemy rolety wolnowiszące, bezinwazyjne i w kasecie. Jaka jest cena rolet dzień i noc

Ile kosztują rolety dzień i noc – cennik 

Cenę za rolety dzień i noc szacuje się od 101 do 130 zł/sztukę. Dotyczy to produktów o standardowych wymiarach 40 x 100 cm. Koszt zależy przede wszystkim od producenta rolet.

Rolety dzień i noc – wady i zalety 

Rolety dzień i noc zwane są również roletami duo. W trakcie podejmowania decyzji warto zapoznać się z korzyściami tego produktu, a także ewentualnymi trudnościami. Ten rodzaj osłony okien jest szczególnie ceniony za:

  • swobodną możliwość regulacji światła za pomocą transparentnych i zaciemniających pasów, 
  • rolety dzień i noc same w sobie stanowią dekoracje, zbędne są firanki i zasłony, 
  • stosunkowo łatwy montaż (szczególnie bezinwazyjnych)
  • łatwe w utrzymaniu (swobodny dostęp do pasów, które możemy dokładnie wyczyścić). 

Czy rolety dzień i noc mają wady? Ich przeciwnicy wskazują przede wszystkim na brak możliwości całkowitego przesłonięcia światła, a także mało estetyczny widok z zewnątrz budynku. 

Rolety dzień i noc – dostępne rodzaje 

Rolety dzień i noc stały się popularne za sprawą naprzemiennych, materiałowych pasów transparentnych, a także przyciemniających. Dzięki jesteśmy w stanie samodzielnie kontrolować dopływające do pomieszczenia promienie słoneczne. Rolety dzień i noc dostępne są w trzech wersjach: 

  • wolnowiszące (montowane do ramy okna, lub ściany nad oknem), 
  • bezinwazyjne (zaczepy nie uszkadzają skrzydła okna, proste w montażu), 
  • w kasecie (materiał rolety jest schowany w kasecie). 

Rolety dzień i noc – na co zwrócić uwagę przy wyborze? 

Zasadnicza kwestia to wybór odpowiedniej metody montażu. Przykładowo w wynajmowanych mieszkaniach lepiej sprawdzą się rolety bezinwazyjne, które zwykle przyklejamy za pomocą odpowiedniej taśmy dwustronnej. Wówczas po zdjęciu wystarczy zmyć pozostałości kleju. 

Jeśli w pomieszczeniu zbiera się sporo kurzu, lub po prostu chcesz zachować czystość rolety na dłużej, wystarczy wybrać wersję kasetową. Z kolei w przypadku prowadnic zyskamy lepsze zaciemnienie pomieszczenia. Duże okna? Problem z montażem prowadnicy, lub kasety na oknie? W takim razie warto zdecydować się na roletę wolnowiszące, którą przytwierdzimy do sufitu nad oknem. 

Nie bez znaczenia pozostaje odcień rolety. Obecnie najmodniejsza jest kolorystyka neutralna, która przy zachowaniu optymalnego zaciemnienia, równie estetycznie się prezentuje. Na wygląd i funkcjonalność wpływ ma również sam mechanizm. W ofertach producentów znajdziemy między innymi samohamujący, a także z transparentną żyłką. 

Poza aspektem wizualnym i praktycznym do montażu niezbędne są odpowiednie wymiary rolety. W tym celu należy do szerokości szyby okna dodać ok. 6cm. Oprócz tego powinno się zwrócić uwagę na producenta. Niska cena nie zawsze gwarantuje dobrej jakości produkt. Solidnie wykonana roleta będzie dłużej odporna np. na działanie promieni słonecznych, a tym samym kolor dłużej zachowa swój pierwotny odcień. 

Rolety dzień i noc – 5 często zadawanych pytań 

Czy rolety dzień i noc dobrze zaciemniają? 

Tak. Rolety dzień i noc zapewniają dobre zaciemnienie pomieszczenia, a dodatkowo są proste w montażu i obsłudze. 

Jaki kolor rolet dzień i noc? 

Najpopularniejsze rolety dzień i noc są w odcieniach beżu, brązu i szare. Zapewniają optymalne zaciemnienie pomieszczenia, a przy okazji nie są zbyt przytłaczające. 

Co jest lepsze rolety czy żaluzje? 

Rolety są łatwiejsze w utrzymaniu i montażu. Jednak żaluzje mogą okazać się bardziej efektowne. 

Dlaczego roleta sama odpada? ‘

Przyczyną samoistnego odpadnięcia może być uszkodzony mechanizm zwijania rolety. Wówczas pojawia się problem z dociążeniem i materiał spada. 

Na co najlepiej przykleić rolety? 

W celu przyklejenia rolety możemy użyć specjalnie do tego przeznaczonego kleju, lub taśmy dwustronnej piankowej.