Ile kosztują żaluzje zewnętrzne?

Ile kosztują żaluzje zewnętrzne

Żaluzje zewnętrzne zapewniają efektowne wykończenie elewacji, ale przede wszystkim pełnią szereg funkcjonalnych właściwości. Jednym z nich jest ochrona przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń. Stosuje się je głównie w budynkach użyteczności publicznych. Natomiast coraz częściej widoczne są również w nowoczesnych domach. Jak wygląda cennik żaluzji zewnętrznych

Ile kosztują żaluzje zewnętrzne – cennik? 

Cena żaluzji zewnętrznych zależy od ich rodzaju. Standardowe żaluzje z profili aluminiowych to koszt od 190 do 220 zł/sztukę. W zależności od tego, czy rolety są sterowane ręcznie, lub elektrycznie mogą wahać się od 120 do 2000 zł/sztukę. 

Żaluzje zewnętrzne – wady i zalety

Żaluzje zewnętrzne to najczęściej większy wydatek. Przed wykonaniem zakupu warto zastanowić się nad zaletami i wadami produktu. Do korzyści, jakie zyskamy, możemy zaliczyć: 

  • Lekkość konstrukcji  – wbrew pozorom aluminium, z jakiego wykonane są żaluzje, jest bardzo lekkim materiałem. 
  • Regulacja dopływu światła dziennego. 
  • Izolacja termiczna przed nagrzewaniem się pomieszczeń. 
  • Izolacja od hałasu. 

Mimo wszystko nie możemy powiedzieć, że żaluzje zewnętrzne są pozbawione wad. Warto między innymi zwrócić uwagę na mniejszą skuteczność w przypadku włamań. Wówczas lepiej sprawdzają się rolety. Tym samym ograniczają dopływ dźwięków i ciepła tylko w pewnym stopniu. 

Żaluzje zewnętrzne – rodzaje i właściwości 

Żaluzje zewnętrzne możemy podzielić między innymi ze względu na rodzaj lameli, z jakich wykonano produkt. Wówczas wyróżniamy: 

  • Z90 – lamele w kształcie litery Z, wykonane z aluminium o grubości 0,42 mm.
  • C50 – lamele przypominają literę C, wykonane z aluminium o grubości 0,45 mm. 
  • C80 – lamele przypominają literę C, krawędzie bardziej wygięte do środka, wykonane z aluminium o grubości 0,42 mm
  • S70 – po wykonaniu przekroju poprzecznego lamele przyjmują kształt litery S, a ich grubość wynosi 70 mm. 
  • S90 – kształt litery S, grubość lameli wynosi 90 mm. 
  • F80 – lamele są płaskie, a zakres ich obrotu wynosi 180 stopni. 

Żaluzje zewnętrzne muszą być przystosowane do różnych warunków atmosferycznych. W tym celu pokrywa się je specjalnym lakierem. Co więcej, w tym przypadku zyskujemy większą swobodę w operowaniu światłem dziennym. Poziom nasłonecznienia pokoju zależy od kąta nachylenia lameli. Oprócz tego ten rodzaj żaluzji może być sterowany zarówno ręcznie, jak i elektronicznie. Obecnie istnieją odpowiednie narzędzia, które pozwalają operować żaluzjami również z poziomy aplikacji. 

Jeśli wybierzemy dobrej jakości żaluzje zewnętrzne, to w pewnym sensie okaże się to energooszczędne rozwiązanie. W końcu materiał nie tylko blokuje dostęp ciepła do domu. W trakcie zimy zmniejsza to ryzyko utraty temperatury pomieszczenia. Zatem to idealna forma izolacji termicznej. 

Żaluzje zewnętrzne – czym kierować się przy wyborze? 

Żaluzje zewnętrzne, zwane również fasadowymi to warta swojej ceny inwestycja. W przyszłości pozwala to uniknąć wyższych rachunków za ogrzewanie, a także realnie wesprzeć komfort mieszkania i zwiększyć poczucie prywatności. 

W trakcie wyboru warto kierować się najnowocześniejszymi nowinkami technologicznymi. Obecnie możemy już nie tylko sterować żaluzjami za pomocą pilota. Ten gadżet potrafi funkcjonować w oparciu o pogodę. Wówczas żaluzje podnoszą i obniżają się samodzielnie, w zależności od temperatury. 

Żaluzje zewnętrzne – 5 często zadawanych pytań 

Co jest droższe rolety czy żaluzje fasadowe? 

Droższe okazują rolety. Ostateczna cena zależy również od mechanizmu sterującego. 

Czy żaluzje zewnętrzne chronią przed wiatrem? 

Tak. Żaluzje zewnętrzne chronią przed wszystkimi czynnikami atmosferycznymi tj. wiatrem, deszczem, słońcem, śniegiem i niskimi temperaturami. 

Czy żaluzje fasadowe chronią przed włamaniem? 

Niestety nie, żaluzje fasadowe nie chronią przed włamaniem. W tym celu najlepiej postawić na wysokiej jakości rolety. 

Czy warto montować żaluzje fasadowe? 

Tak. Żaluzje fasadowe dają większą możliwość operowania światłem dziennym. 

Jak działają żaluzje zewnętrzne? 

Żaluzje zewnętrzne działają na zasadzie sterowania aluminiowymi lamelami. W ten sposób reguluje się dostęp do światła dziennego. Natomiast sama metoda podlega rozróżnieniu na ręczną i elektroniczną.