Ile kosztuje montaż bramy przesuwnej – cena w 2023?

Ile kosztuje montaż bramy przesuwnej

Brama wjazdowa powinna być funkcjonalna, wytrzymała oraz dopasowana pod względem wizualnym do reszty ogrodzenia oraz domu. Na rynku znajdziemy wiele modeli bram, które różnią się sposobem otwierania, materiałem, z którego zostały wykonane oraz elementami wizualnymi.

Wybór bramy powinien zostać dokonany według naszych indywidualnych potrzeb. Bramy przesuwne dobrze sprawdzają się w nowoczesnym budownictwie oraz u osób, które często korzystają z podjazdu. Artykuł zawiera aktualne ceny związane z montażem bramy przesuwnej oraz charakterystykę różnych modeli bram przesuwnych.

Jakie czynniki wpływają na koszt montażu bramy przesuwnej?

Najważniejszym czynnikiem wpływającym na koszt montażu bramy przesuwnej jest stopień zaawansowania projektu, który ma zostać zrealizowany. Zawiera się w tym między innymi: wielkość skrzydła oraz wykorzystany rodzaj napędu. Ponadto należy zwrócić uwagę na warunki podłoża oraz konieczność osadzenia słupków w betonowym fundamencie – cena montażu w tym przypadku zależy od głębokości, na której zostaną posadzone metalowe słupki.

Ile kosztuje montaż bramy przesuwnej?

Montaż bramy przesuwnej o standardowych wymiarach i napędzie wykonanym z tworzywa sztucznego kosztuje średnio 700 – 900 zł, natomiast montaż bramy przesuwnej wyposażonej w napęd metalowy kosztuje ok. 1000 – 1500 zł. Za wykonanie serwisu oraz regulację bramy przesuwnej zapłacimy średnio 200 – 270 zł.

Sprawdź ogrodzenia w atrakcyjnych cenach!

Ile kosztuje brama przesuwna?

Tanie bramy przesuwne otwierane manualnie to wydatek ok. 1300 – 1600 zł. Natomiast za modele korzystające z mechanizmów automatycznych musimy zapłacić średnio 2500 – 3000 zł. Najdrożej wypadają bramy z napędem metalowym – ich cena waha się między 2800 – 3400 zł.

Jakie są rodzaje bram przesuwnych?

Napędy do bram przesuwnych należą do prostych i łatwych w obsłudze bram. Ich konstrukcja napędowa to: listwa zębata osadzona na obrotowym wale; cały proces sterowany jest przez pilot, który uruchamia pracę wału i powoduje przesuwanie się bramy utrzymywanej na specjalnej szynie.