Ile kosztuje montaż bramy garażowej – cena w 2023?

Ile kosztuje montaż bramy garażowej

Montaż bramy garażowej wpisany jest w projekt garażu, jednak wybór typu oraz koloru bramy często pozostaje w gestii właścicieli nieruchomości. Poszczególne bramy garażowe różnią się materiałem, z którego zostały wykonane oraz systemem poruszającym całość.

Producenci oferują szeroki wybór bram garażowych w różnych segmentach cenowych. W artykule umieszczamy aktualne ceny za montaż bramy garażowej oraz przegląd kosztów i charakterystyki poszczególnych rodzajów bram garażowych.

Co wpływa na cenę montażu bramy garażowej?

Podstawowym elementem wpływającym na cenę montażu bramy jest poziom zaawansowania technologicznego systemu otwierającego bramę. Ponadto dużą rolę odgrywa wielkość samej bramy oraz ilość pracy, którą fachowcy będą musieli wykonać, aby przygotować wlot garażu do instalacji.

Ile kosztuje montaż bramy garażowej?

Za montaż bramy garażowej fachowcy liczą zazwyczaj 15 – 20 % wartości bramy.  Z reguły ceny  montażu bramy bez napędu wynoszą ok. 300 – 400 zł. Za bramę segmentowaną z napędem mechanicznym zapłacimy średnio 500 – 650 zł. Za montaż bramy żaluzjowej z segmentu premium zapłacimy nawet 700 – 900 zł.

Ile kosztuje brama garażowa?

Brama garażowa segmentowana wraz z napędem to wydatek rzędu 1800 – 2500 zł. Cena bram garażowych uchylanych waha się między 700 – 1000 zł. Natomiast średniej jakości brama garażowa żaluzjowa wraz napędem to koszt ok. 1800 – 2200, za podobno bramę w klasie premium zapłacimy już 6000 – 7500 zł.

 Brama garażowa – jakie wyróżniamy rodzaje?

Najczęściej stosowana klasyfikacja bram garażowych opiera się na sposobie otwierania oraz technologii produkcji samej bramy:

  • brama garażowa segmentowana: nazywane inaczej bramą sekcyjna. Na rynku znajdziemy bramy segmentowane podnoszone do góry oraz otwierane na boki. Bramy tego typu zajmują mało miejsca oraz całkiem dobre izolują pomieszczenie garażowe. Montaż bramy segmentowanej odbywa się na rolkach, które w trakcie otwierania przesuwają się po prowadnicach. Tego typu bramy cieszą się dużą popularnością.
  • brama garażowa uchylna: w sklepach można spotkać się z inną nazwą – bramy płytowe. Wybór tego typu bramy powinna poprzedzić analiza miejsca dostępnego przed garażem, bowiem skrzydła bram uchylnych otwierają się na zewnątrz. Istnieje możliwość montażu bramy nawet w przypadku niskiego nadproża. W Przypadku tego typu bram jest szansa na domontowanie dodatkowego ocieplenia.
  • brama garażowa żaluzjowa: inaczej bramy rolowane. System otwierający bramę przypomina ten z rolet montowanych przy oknach. Zajmują dzięki temu bardzo mało przestrzeni. Producenci sprzedają je z wmontowanym elektrycznym napędem. Montaż wymaga wysokiego nadproża, a cena cena usługi montażowej jest wyższa niż w przypadku innych bram garażowych.
  • tradycyjne wrota garażowe: na bramę składają się dwa skrzydła, które otwierają się na boki. Jest to rozwiązanie budżetowe, również ceny montażu należą do niskich. Brama tego typu wymaga większej ilości miejsca.