Ile kosztuje montaż lodówki do zabudowy?

Ile kosztuje montaż lodówki do zabudowy

Lodówka wciąż pozostaje absolutnym standardem w mieszkaniach, dlatego producenci oferują bardzo szeroką gamę lodówek. Rozwiązaniem, które od wielu lat cieszy się ogromną popularnością jest umieszczenie lodówki w ciągu zabudowy meblowej.

Sam model lodówki nie ma tutaj znaczenia – do zabudowy nadają się zarówno lodówki jednokomorowe, jak i dwu komorowe. Jednak wymaga to przygotowania odpowiedniej zabudowy do lodówki oraz przeprowadzenie procesu montażowego. W artykule sprawdzamy aktualne ceny montażu lodówek do zabudowy oraz koszty zakupu nowej lodówki.

Montaż lodówki do zabudowy – od czego zależy cena?

Montaż lodówki do zabudowy powinniśmy przemyśleć już podczas samego projektowania naszej kuchni. Wynika to z nieco odmiennej techniki chłodzenia lodówek od zabudowy, która pozwala na odpowiednią cyrkulacje powietrza na małej przestrzeni. Co do samego montażu – w dużej mierze zależy od wielkości lodówki oraz stopnia skomplikowania. Ponadto do ceny montażu powinniśmy doliczyć koszt transportu oraz cenę wniesienia lodówki oraz zabudowy do naszego mieszkania.

Ile kosztuje montaż lodówki do zabudowy?

Koszt montażu lodówki do zabudowy wynosi średnio 140 – 190 zł. Natomiast przygotowanie lodówki do pracy, uruchomienie oraz wypisanie karty gwarancyjnej to wydatek rzędu 50 – 80 zł. Usunięcie niewielkiej awarii w lodówce (termostat, regulacja) kosztować nas będzie ok. 140 – 190 zł.

Ile kosztuje szafka do zabudowy lodówki?

Kupując samą szafkę do zabudowy lodówki – bez zestawu mebli – zapłacimy w zależności o wielkości szafki oraz jakości wykonania. Najtańsze szafki do zabudowy kosztują ok. 300 – 450 zł. Za lepszej jakości drewno oraz większy gabaryt szafki zapłacimy już 650 – 900 zł.  

Jakie są rodzaje lodówek do zabudowy?

Podstawowym wyróżnieniem lodówek jest ilość komór oraz wielkość lodówki:

  • lodówka podblatowa: tego typu rozwiązanie sprawdzi się w mniejszych mieszkaniach, które przygotowane są na krótkoterminowy wynajem lub osoby żyjące w pojedynkę. Lodówki podblatowe mają do 80 cm wysokości i montowane są w szafkach kuchennych umieszczonych pod blatem;
  • lodówka jednodrzwiowa: w tym segmencie lodówek znajdziemy zarówno chłodziarki, jak i chłodziarko-zamrażalki. Z tym że zamrażalki montowane są wewnątrz komory chłodzącej. Na rynku znajdziemy modele o wysokości do 120 cm oraz 170 cm. Rozwiązanie dedykowane dla par oraz rodzin z jednym dzieckiem.
  • lodówka z dolny zamrażalnikiem: jest to najbardziej popularny model lodówek na rynku. Lodówki w tym segmencie osiągają wysokość do 2 metrów oraz pojemność sięgającą 350 litrów. Rozwiązanie idealne dla wielodzietnych rodzin oraz osób lubiących przygotowywać duże zapasy mrożonek. Wśród lodówek z dolnym zamrażalnikiem znajdziemy również najdroższe modele.

Ile kosztuje lodówka do zabudowy?

Najtańsze modele lodówek do zabudowy kosztują średnio 700 – 900 zł. Za modele o większej pojemności zapłacimy ok. 800 – 1200. Natomiast lodówki o dużej pojemności oraz wysokiej energooszczędności to wydatek rzędu 1500 – 2000 zł.