Ile kosztują meble kuchenne na wymiar – cena w 2023?

Ile kosztują meble kuchenne na wymiar

Coraz więcej osób decyduje się na meble kuchenne tworzone na wymiar. Największą zaletą jest możliwość dostosowania projektu do naszych indywidualnych potrzeb. Oprócz tego meble na wymiar umożliwiają w pełni wykorzystanie przestrzeni użytkowej naszego mieszkania oraz idealnie dopasowują się do wnętrza domu.

Producenci pozwalają wybrać rodzaj drewna, kolor uchwytów, kształt zakończeń oraz ilość przegródek i funkcji wykonanych w środku szafek. Klient posiada tutaj pełną dowolność i pewność, że jego meble będą oryginalne i niepowtarzalne.

Jakie elementy wpływają na cenę mebli kuchennych na wymiar?

Cena szafek kuchennych uzależniona jest od techniki wykonania. Jeśli decydujemy się na szafki przygotowane na wymiar, musimy liczyć się z większymi kosztami. Natomiast jeśli szukamy większych oszczędności w budżecie, powinniśmy wybrać szafki gotowe.

Koszt mebli kuchenny na wymiar zależy przede wszystkim od poziomu zaawansowania projektu oraz materiałów użytych do wyprodukowania mebli. Najmniej zapłacimy za proste meble wykonane z płyty MDF lub płyty laminowanej. Zdecydowanie drożej wypadają meble z drewna rodzimego lub egzotycznego.

Na finalny koszt inwestycji wpływa również kształt pomieszczeń – jeśli w naszej kuchni znajduje się wiele krzywizn i nietypowych rozwiązań, wówczas koszt mebli z pewnością wzrośnie. Dodatkowo do kosztów mebli na wymiar powinniśmy doliczyć cenę transportu oraz montażu.

Ile kosztują meble kuchenne na wymiar?

Ile kosztują meble kuchenn cenae na wymiar
Meble na wymiar cennik

Koszt mebli kuchennych wykonanych z różnych materiałów waha się w zależności od wybranej opcji. Meble z płyty MDF ze średniej półki cenowej kosztują od 1500 do 1900 zł/mb. Jeśli zdecydujesz się na meble fornirowane lub lakierowane, musisz liczyć się z wydatkiem w przedziale 2100-2600 zł/mb. Natomiast meble drewniane, w zależności od rodzaju drewna (sosna, dąb, drewno egzotyczne), kosztują od 2500 do 4200 zł/mb. Wybór odpowiednich mebli zależy od indywidualnych preferencji oraz budżetu.

Rodzaje mebli kuchennych

Oprócz mebli wykonywanych na wymiar, wiele osób decyduje się na zakup gotowych zestawów, które są budżetowym rozwiązaniem w porównaniu z meblami przygotowanymi na wymiar. Tego typu rozwiązanie sprawdzi się mieszkaniach tymczasowych lub u osób, które nie przywiązują wielkiej wagi do jakości wykonania mebli.

Zaletą mebli gotowych jest ich modułowy charakter, który pozwala na dowolne podmienianie podobnych modeli mebli, bez obaw o dopasowanie nowej sztuki do reszty zestawu.

Współcześnie producenci oferują szeroką paletę rodzajów: od gładkich białych mebli, po czarne i wykonane na wysoki połysk.

Ekspercie przypominają, że podczas poszukiwania szafek kuchennych, powinniśmy być bardzo czujni i zwracać uwagę na wymiar poszczególnych szafek. Jeśli dobrze zmierzymy rozmiar naszej kuchni, wówczas jesteśmy w stanie skompletować nowoczesny i funkcjonalny zestaw szafek kuchennych w okazjonalnej cenie.

Ile kosztuje montaż mebli kuchennych?

Montaż szafek kuchennych przygotowanych na wymiar liczony jest zazwyczaj od czasu pracy ekipy monterskiej, który muszą poświęcić na złożenie całego zestawu. Za godzinę pracy fachowca montującego nasze szafki kuchenne musimy zapłaci średnio 55-75 zł/h.