Ile kosztuje montaż ogrodzenia z siatki?

Ile kosztuje montaż ogrodzenia z siatki

Montaż ogrodzenia domyka nasze podwórko i może stanowić estetyczne dopełnienie naszego domu. Często jednak cena inwestycji w zabudowane i masywne płoty jest zbyt duża lub zwyczajnie potrzebujemy ogrodzenia z tylnej strony naszej działki, wówczas dobry rozwiązaniem jest wybór ogrodzenia z siatki.

Ogrodzenie to jest łatwe w montażu oraz stosunkowo tanie. Wystarczy wyrównać teren, wbić w ziemię stabilizujące słupki i umieścić  na nich siatkę. W artykule umieszczamy aktualne ceny montażu ogrodzenia z siatki oraz sprawdzamy ceny siatek na ogrodzenie.

Co wpływa na koszt montażu ogrodzenia z siatki?

Montaż ogrodzenia z siatki nie jest skomplikowanym zajęciem. Cena montażu uzależniona jest od wielkości działki oraz techniki montażu. Przy wykonywaniu pierwotnego kosztorysu warto wziąć pod uwagę stabilność terenu, na którym będziemy stawiać nasze ogrodzenie. Grząski i nierówny teren wymagał będzie specjalnego przygotowania (wyrównanie oraz utwardzenia terenu). Czynnik ten z pewnością wpłynie na cenę montażu ogrodzenia z siatki.

Wpływ na ostateczny koszt montażu ogrodzenia ma również podmurówka. Jeśli decydujemy się na tego typu rozwiązanie, należy wykonać głębsze fundamenty (do poziomu przemarzania gruntu) oraz zastosować lepszej jakości słupki stabilizacyjne. Ogrodzenie z siatki wraz z podmurówką poleca się osobom, które zamierzają zachować ogrodzenie na dłuższy czas; tymczasowe płoty nie wymagają stawiania podmurówki.

Ile kosztuje montaż ogrodzenia z siatki?

Za wykonanie montażu ogrodzenia z siatki bez podmurówki musimy zapłacić średnio 42 – 54 zł/mb ogrodzenia. Natomiast za montaż ogrodzenia z siatki wraz z wykonaniem podmurówki zapłacimy już 85 – 120 zł/mb ogrodzenia.

Sprawdź ogrodzenia w atrakcyjnych cenach!

Od czego zależy cena ogrodzenia z siatki?

Cena ogrodzenia z siatki zależy od jakości materiału, z którego została wykonana oraz wielkości oczek. Im większa średnica drutu, tym lepsza jakość płotu oraz zwiększona odporność na uszkodzenia. Podobnie sytuacja wygląda ze średnicą oczek – im mniejsze oczka, tym lepszej jakości siatka. Cena siatki zależy również od materiału, którym została pokryta.

Ocynkowanie lub pokrycie siatki powłoką PCV podnosi jej cenę. Również ilość wykorzystanych słupków stabilizujących wpływa na cenę całego ogrodzenia. Warto pomyśleć o większej ilości słupki, jeśli zamierzamy zachować ogrodzenie na dłuższy czas. Dzięki temu uzyskamy odpowiednie zabezpieczenie przez uszkodzeniami oraz niekorzystnymi warunkami środowiskowymi.

Ile kosztuje ogrodzenie z siatki?

Standardowa siatka na ogrodzenie to koszt ok. 9 – 13 zł/mb. Lepszej jakości siatki, pokryte powłoką cynkową lub wykonaną z PCV może kosztować nawet 13 – 17 zł/mb. Słupki narożnikowe to wydatek rzędu 50 – 70 zł za sztukę, natomiast słupki podporowe to koszt ok. 40 – 50 zł za sztukę. Jeśli chodzi o słupki środkowe to koszt jednej sztuki wynosi 20 – 40 zł.