Ile kosztuje projekt wykończenia elewacji domu?

Ile kosztuje projekt wykończenia elewacji

Wizualizacja daje ogrom możliwości nie tylko w projektowaniu wnętrz i budynków, ale i zobrazowania pomysłów na wygląd zewnętrzny budynków i miejsc wokół nich. Elewacja jest elementem domu, który szczególnie wymaga uwagi, zarówno w dbaniu o jej wygląd, jak i odpowiednio prowadzonego remontu. Właśnie dlatego tak wiele osób przed rozpoczęciem prac zleca wykonanie projektu elewacji. Pozwala on nie tylko zweryfikować i zebrać wszystkie pomysły w całość, ale i sprawdzić jak dany element będzie wyglądał po wykonaniu. Można w ten sposób uniknąć bardzo drogiego rozczarowania efektem, pozwalając tym samym oszczędzić czas i pieniądze. Właśnie dlatego projekt wykończenia elewacji domu oraz jego graficzna wizualizacja są tak przydatne w tworzeniu przestrzeni dopasowanej do naszych potrzeb. Poniżej przedstawiamy cennik takich usług oraz elementy, które należy brać pod uwagę wybierając daną firmę.

Ile zapłacimy za projekt elewacji domu ?

Decydując się na zlecenie wizualizacji wykończenia elewacji, musimy liczyć się z kosztami rzędu 450-1500zł/projekt. W tej cenie otrzymujemy w pełni procesjonalne doradztwo zarówno ze strony grafika, jak i projektanta, którzy według panujących norm i naszych pomysłów realizują zamierzenie projektu. W rezultacie za tę kwotę otrzymujemy gotową wizualizację, przedstawiającą elewacje po remoncie oraz listę niezbędnych produktów.

Co wpływa na cenę projektu wykończenia elewacji domu ?

Różnicę w cenie,  jakie można zaobserwować pomiędzy podobnymi projektami są uwarunkowane w znaczącym stopniu ofertą danego biura projektowego. Firma z dużą ilością zamówień, a co za tym idzie z rozpoznawalnością zazwyczaj dyktuje ceny do której mniejsze studia musza się dostosować. W rezultacie mniej rozpoznawalni twórcy oferują niższe stawki.

Wpływ na cenę mają również gabaryty wizualizowanego budynku oraz poziom skomplikowania projektu. Jeśli mamy duże wymagania względem ilości elementów musimy liczyć się z kwotą rzędu 1500zł i więcej.

Duża ilość zlecanych poprawek to kolejny czynnik, który odbija się na cenie projektu, ponieważ liczne zmiany to większa ilość godzin pracy grafika, które jak w każdej branży kosztują.

Dlatego też warto już na samym początku szczegółowo określić swoje potrzeby, by później nie przepłacać za kolejne modyfikacje.