Ile kosztuje składanie mebli z Ikea – cena w 2023?

składanie mebli ikea cena

Trudno znaleźć entuzjastów składania mebli z Ikea. Jest to zajęcie wymagające sporej ilości czasu, doświadczenia oraz stalowych nerwów. Na domiar złego instrukcje obsługi dodawane do zestawów pisane są zawiłym i mglistym językiem technicznym. Stąd coraz więcej osób decyduje się na usługi profesjonalistów, którzy szybko i sprawnie złożą nasze długo wyczekiwane nowe meble. O wynajęciu fachowców powinniśmy pomyśleć tym bardzie, kiedy zamawiamy duży komplet mebli o kuchni lub salonu, bowiem montaż tego typu mebli wymaga również siły i precyzji. W artykule przedstawiamy aktualne ceny składania mebli z Ikei oraz przyglądamy się ceną najpopularniejszych modeli.

Co ma wpływ na koszt składania mebli z Ikea?

Najważniejszym czynnikiem kształtującym koszt usługi jest stopień skomplikowania składanych mebli oraz ich rozmiar. Ponadto do kosztów montażu powinniśmy doliczyć koszt demontażu i transportu starych mebli. Często też firmy oferują możliwość przytwierdzenia półek do ścian, co również wpływa na koszt całej usługi. Ostatnim elementem jest ilość pracowników, których wynajmiemy, plus ewentualne koszty dojazdu oraz przetransportowania mebli z salonu Ikea.

Meble do kuchni i łazienki kupisz w Castoramie

Ile kosztuje składanie mebli z Ikea?

Ile-kosztuje-składanie-mebli-ikea
Photo by Semen Borisov on Unsplash

Za składanie podstawowych mebli z Ikea zapłacimy średnio 60– 110 zł za godzinę pracy. Przy składaniu bardziej skomplikowanych modeli cena może wzrosnąć do 110 – 180 zł za godzinę pracy. Natomiast za demontaż oraz utylizację zestawu starych mebli zapłacimy ok. 250 – 350 zł. Koszt odbioru i transportu mebli z salonu zazwyczaj kosztuje 250 – 300 zł

Jakie są rodzaje mebli z Ikea?

Meble z Ikea charakteryzują się prostotą oraz nowoczesnym designem. Globalny sukces szwedzkiej firmy opierał się na sprzedaży złożonych, łatwych w transporcie oraz prostych w montażu mebli, które miały być skrojone na każdą kieszeń. Rzeczywiście, do dziś Ikea utrzymuje ten kurs i stała se niemal hegemonem na rynku meblarskim.

W dużej mierze meble z Ikea podzielić możemy na kilka półek cenowych, bowiem to one wybijają się na pierwszy plan. Segment mebli najtańszych to zazwyczaj proste, białe meble, wykonane z najtańszych i mało wytrzymałych komponentów. Niestety wielu klientów zapomina o tym i po kilku latach zmuszona jest na wymianę mebli.

Drugi segment to meble wykonywane z większą starannością, często oparte na innowatorskich rozwiązaniach technologicznych. W tej półce klient otrzymuje dużo większy wybór kolorów oraz form mebli. Meble z tego segmentu potrafią często kosztować nawet do 200  – 300% ceny mebli z półki najtańszej.

Sprawdź promocyjne ceny mebli!

Ile kosztują meble z Ikea?

Za podstawowy zestaw mebli łazienkowych zapłacimy w Ikea ok 1500 – 2000 zł. Natomiast modułowy zestaw mebli kuchennych kosztuje w Ikea 1600 – 2400 zł. Zestaw mebli do sypialni to wydatek rzędu 900 – 1500 zł. Z kolei średniej wielkości zestaw mebli ogrodowych lub balkonowych kosztuje średnio 900 – 1500 zł. Zestaw podstawowego kompletu mebli do jadalni może kosztować ok. 600 – 900 zł.