Ile kosztuje szafa dwudrzwiowa na zamówienie?

Ile kosztuje szafa dwudrzwiowa na zamówienie

Najczęstszym problemem podczas aranżacji wnętrz są niestandardowe wymiary pokoju. Wówczas rozwiązaniem okazuje się szafa dwudrzwiowa na zamówienie. Dzięki temu możemy dokładnie zaplanować przestrzeń. Jak wygląda cennik szafy dwudrzwiowej na zamówienie

Ile kosztuje szafa dwudrzwiowa na zamówienie – cennik? 

Standardowa szafa dwudrzwiowa z laminatu na zamówienie to koszt od 2900 do 3800 zł. Możemy ją wyposażyć według własnych potrzeb w szuflady, kosze, wieszaki czy dodać lustro. Oczywiście wszystkie dodatkowe elementy będą miały wpływ na ostateczna cenę szafy. Natomiast gotowe wersje bardzo prostej szafy możemy kupić w popularnych sklepach meblowych już 1200 zł/szt.

Szafa dwudrzwiowa na zamówienie – charakterystyka 

Na rynku znajdziemy szerokie wybór szaf dwudrzwiowych na zamówienie. Wszystko zależy również od przestrzenii, jaką dysponujemy. Oprócz tego wielu producentów oferuje możliwość zaprojektowania wnętrza. W związku z tym warto już na etapie zamawiania wiedzieć, co będziemy w niej przechowywać.Co więcej, w przypadku szafy dwudrzwiowej możemy zdecydować się na skrzydła przesuwne. Dlaczego warto? Głównie ze względu na sporą oszczędność miejsca. Otwierając szafę na oścież, zajmujemy sporo powierzchni. Ten problem znika, gdy drzwi są przesuwane. Wówczas szafa dwudrzwiowa jest również opcją dla mieszkań i domów z małym metrażem. 

Szafy dwudrzwiowe na zamówienie mogą stanąć w dowolnym pomieszczeniu. Jeśli mamy mało przestrzenii na osobną garderobę, to wystarczy wybrać model, który zakryje jedną ze ścian w salonie, przedpokoju, lub sypialni. Dla optycznego powiększenia pomieszczeń, warto na całych drzwiach szafy powiesić lustra. 

Szafa dwudrzwiowa na zamówienie – jak zaprojektować? 

Szafa dwudrzwiowa na zamówienie to przede wszystkim pojemny mebel. Dlatego wbrew pozorom sprawdza się na każdym metrażu. Co więcej, producenci oferują szeroki zakres kolorów, zaczynając od bieli, szarości, czerni, różnych odcieniach brązu, a kończąc na wzorach dziecięcych. Wybierając to rozwiązanie jesteśmy w stanie szczegółowo zaplanować powierzchnię pokoju

Jak zaprojektować szafę dwudrzwiową na zamówienie? Przede wszystkim musimy dokładnie znać wymiary pomieszczenia i zadecydować, w którym miejscu będzie stał mebel. Kolejna kwestia to wybór rozmiaru szafy. Warto mieć na uwadzę kilkucentymetrowy margines zapasu, jeśli chcemy, aby szafa swobodnie weszła np. we wnękę. Pozostaje również kwestia zaprojektowania wnętrza. Tutaj w zależności od potrzeb wybór to drążki na wieszaki, szklane szuflady na biżuterię, klasyczne szuflady wysuwane np. na bieliznę, półki i wiele innych systemów przechowywania. Co ważne, przy szafie na zamówienie możemy wybrać dokładne odległości między półkami, lub drążkami. W związku z tym tak ważna jest wiedza o tym, co będziemy w niej przechowywać. 

Szafa dwudrzwiowa na zamówienie – czym kierować się przy wyborze?

Przede wszystkim na samym początku istotna jest przestrzeń, jaką dysponujemy. Szafa dwudrzwiowa na zamówienie musi spełniać wymogi pod względem układu, wymiarów i jakości. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem są trwałe surowce, które zapewnią długą żywotność produktu, a także estetyczny wygląd. Najczęściej do produkcji mebli stosujemy: drewno, płyty laminowane, płyty OSB, czy płyty pilśniowe. Z kolei do wykończenia środka szafy wybiera się aluminium, plastik, szkło i metal. Jak wybór jest najkorzystniejszy? Dla estetycznego i trwałego efektu najlepsze okazują się drewniane szafy dwudrzwiowe na zamówienie, z metalowymi i szklanymi półkami w środku. 

Cennik szafy dwudrzwiowej na zamówienie w największych miastach w Polsce

Województwa i miastaCena szafy dwudrzwiowej na zamówienie
DOLNOŚLĄSKIEzł/mb
Wrocław3466
Wałbrzych3455
Legnica3571
KUJAWSKO-POMORSKIEzł/mb
Włocławek2995
Bydgoszcz3045
Toruń3122
Grudziądz3073
LUBELSKIEzł/mb
Lublin3226
LUBUSKIEzł/mb
Gorzów Wielkopolski3063
Zielona Góra3011
ŁÓDZKIEzł/mb
Łódź3293
MAŁOPOLSKIEzł/mb
Kraków3729
Tarnów3646
MAZOWIECKIEzł/mb
Warszawa3737
Płock3739
Radom3781
OPOLSKIEzł/mb
Opole3109
PODKARPACKIEzł/mb
Rzeszów3312
PODLASKIEzł/mb
Białystok3547
POMORSKIEzł/mb
Gdańsk3540
Gdynia3359
Słupsk3509
ŚLĄSKIEzł/mb
Częstochowa3636
Sosnowiec3629
Gliwice3789
Zabrze3678
Bytom3675
Rybnik3580
Ruda Śląska3602
Tychy3693
Dąbrowa Górnicza3717
Chorzów3631
Katowice3579
Jaworzno3660
ŚWIĘTOKRZYSKIEzł/mb
Kielce3088
WARMIŃSKO-MAZURSKIEzł/mb
Olsztyn3097
Elbląg2923
WIELKOPOLSKIEzł/mb
Poznań3584
Kalisz3663
ZACHODNIOPOMORSKIEzł/mb
Szczecin3141
Koszalin3189

Szafa dwudrzwiowa na zamówienie – gdzie najtaniej a gdzie najdrożej?

Najniższa cena – 2923 zł/mb / Elbląg
Najwyższa cena – 3789 zł/mb / Gliwice

Podsumowanie – cena szafy dwudrzwiowej na zamówienie w 5 największych miastach (powyżej 500 tys. mieszkańców)

Szafa dwudrzwiowa na zamówienie Wrocław cena za mb – 3466 zł
Szafa dwudrzwiowa na zamówienie Łódź cena za mb – 3293 zł
Szafa dwudrzwiowa na zamówienie Kraków cena za mb – 3729 zł
Szafa dwudrzwiowa na zamówienie Warszawa cena za mb – 3737 zł
Szafa dwudrzwiowa na zamówienie Poznań cena za mb – 3584 zł

Szafa dwudrzwiowa na zamówienie – 5 często zadawanych pytań 

Jakie drzwi sprawdzają się w szafach na wymiar? 

Najlepszym rozwiązaniem w przypadku szaf na wymiar są drzwi przesuwane. 

Ile trwa montaż szafy na wymiary? 

Realizacja szafy na wymiar standardowo trwa do tygodnia. Większy czas oczekiwania może się wiązać np. z trudno dostępnym surowcem. 

Jak dobrze zaprojektować szafę? 

Szafa musi być dopasowana do wymiarów pomieszczenia i nie może nawet częściowo przesłaniać drzwi, lub okien. Warto też dobrze zaplanować wnętrze szafy, gdzie powinno znaleźć się miejsce na drążki na wieszaki, szuflady wysuwane, półki i inne formy przechowywania. 

Czy szafa musi mieć plecy? 

W przypadku szaf pod zabudowę, plecy nie są konieczne, bo tę rolę może spełnić ściana. W innych wypadkach plecy szafy są konieczne np. w celu ochrony ubrań przed kurzem. 

Gdzie postawić szafę w pokoju? 

Najlepszym miejscem na szafę w pokoju jest specjalnie zaplanowana do tego wnęka.