Ile kosztują szafy trzydrzwiowe do zabudowy?

Ile kosztują szafy trzydrzwiowe do zabudowy

Szafy trzydrzwiowe do zabudowy to praktyczne rozwiązanie na zyskanie ogromnej przestrzenii do przechowywania. Dzięki temu możemy zaaranżować mniejszą wersję garderoby, która będzie tak samo praktyczna, jak w przypadku osobnego pomieszczenia. Jak wygląda cennik szaf trzydrzwiowych do zabudowy

Ile kosztują szafy trzydrzwiowe do zabudowy – cennik? 

Średnio szafa trzydrzwiowa do zabudowy kosztuje od 3760 do 4300 zł/mb. Oczywiście ostateczna cena zależy od wymiarów, a także aranżacji wnętrza szafy. 

Szafy trzydrzwiowe do zabudowy – jak aranżować? 

Szafy trzydrzwiowe do zabudowy są funkcjonalnym rozwiązaniem, kiedy chcemy przechowywać nasze ubrania, przedmioty, urządzenia w sposób zorganizowany i estetyczny. W końcu chowając np. odkurzacz nie musimy się martwić tym, że będzie musiał stać w kącie i kurzyć się. Istotna okazuje się jednak aranżacji wnętrza szafy. To znaczy, wyznaczenie ilości półek, szuflad, wieszaków, a przy tym odległości pomiędzy poszczególnymi elementami. 

Jeśli chcemy, aby nasza szafa do zabudowy była funkcjonalna, to warto jeszcze przed jej zakupem przemyśleć, co będziemy w niej trzymać. Możemy wykorzystać ją na ubrania, przechowywanie urządzeń, ważnej dokumentacji i wiele innych. Jednak każda z tych kategorii będzie wymagać nieco innego ułożenia. Standardowo szafy do zabudowy posiadają dosyć spory drążek, na którym wieszamy wszystkie płaszcze i kurtki. Następnie na drobiazgi, biżuterię, czy bieliznę wyznacza się odpowiednią ilość wysuwanych szuflad. Jeśli mamy zamiar przechowywać w szafie również książki i dokumenty, to warto pokusić się o kilka klasycznych półek w środku. 

Istotną szaf do zabudowy jest ich wielkość. Zwykle sięgają one aż do sufitu, dlatego warto zaaranżować całą tą przestrzeń i wykorzystać na przechowywanie przedmiotów rzadziej używanych. Na górnych półkach szafy trzydrzwiowej możemy również schować odpowiednio zabezpieczoną odzież sezonową, pościel, czy dekoracje. Dodatkowym atutem takiego umeblowania okaże się oświetlenie, zamontowane w środku. 

Szafy trzydrzwiowe do zabudowy – wady i zalety 

Z pewnością niepodważalną korzyścią, płynącą z posiadania szafy trzydrzwiowej do zabudowy jest maksymalne wykorzystanie dostępnej powierzchni. Wbrew pozorom tego typu umeblowanie to oszczędność miejsca. Co więcej, drzwi szafy mogą zostać pokryte lustrami, a to dodatkowo wzmocni efekt przestronności pomieszczeń. 

Kolejną zaletą jest różnorodność i elastyczność pod względem samego wnętrza szafy, którą zaprojektujemy zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Jedyną przeszkodą na drodzę okazuje się dosyć wysoki koszt takiego umeblowania. Zwykle tworzone jest na zamówienie, co tylko podwyższa cenę produktu. Mimo wszystko warto przemyśleć tę kwestię, ponieważ szafa trzydrzwiowa do zabudowy może skutecznie zastąpić regał, komodę i mniejsze szafy. 

Szafy trzydrzwiowe do zabudowy – czym kierować się przy zakupie? 

W trakcie wyboru szafy trzydrzwiowej do zabudowy warto postawić na dobrej jakości materiał. Tak spore i dosyć kosztowne umeblowanie powinno posłużyć nam na dłużej. Producenci do swojego asortymentu wykorzystują drewno, płyty laminowane, płyty OSB, a do wykańczania wnętrza szaf aluminium, plastik, czy szkło. Zatem to, na jakie materiały się zdecydujemy, warunkuje nie tylko efektowny wystrój pomieszczeń, lecz także funkcjonalność i trwałość umeblowania. 

Każdy z tych surowców ma swoje wady i zalety. Przykładowo drewno daje niezwykle naturalny efekt, ale wymaga dobrej impregnacji. Z kolei płyty laminowane do złudzenia przypominają prawdziwe drewno, natomiast konieczne jest skuteczne zabezpieczenie krawędzi płyt. 

Cennik szafy trzydrzwiowej do zabudowy w największych miastach w Polsce

Województwa i miastaCena szafy trzydrzwiowej do zabudowy
DOLNOŚLĄSKIEzł/mb
Wrocław4111
Wałbrzych4106
Legnica4065
KUJAWSKO-POMORSKIEzł/mb
Włocławek3805
Bydgoszcz3871
Toruń3822
Grudziądz3846
LUBELSKIEzł/mb
Lublin3953
LUBUSKIEzł/mb
Gorzów Wielkopolski3847
Zielona Góra3829
ŁÓDZKIEzł/mb
Łódź3988
MAŁOPOLSKIEzł/mb
Kraków4198
Tarnów4237
MAZOWIECKIEzł/mb
Warszawa4202
Płock4174
Radom4185
OPOLSKIEzł/mb
Opole3767
PODKARPACKIEzł/mb
Rzeszów4027
PODLASKIEzł/mb
Białystok4110
POMORSKIEzł/mb
Gdańsk4034
Gdynia4090
Słupsk4161
ŚLĄSKIEzł/mb
Częstochowa4182
Sosnowiec4184
Gliwice4191
Zabrze4290
Bytom4238
Rybnik4180
Ruda Śląska4178
Tychy4274
Dąbrowa Górnicza4222
Chorzów4219
Katowice4185
Jaworzno4218
ŚWIĘTOKRZYSKIEzł/mb
Kielce3860
WARMIŃSKO-MAZURSKIEzł/mb
Olsztyn3870
Elbląg3874
WIELKOPOLSKIEzł/mb
Poznań4272
Kalisz4190
ZACHODNIOPOMORSKIEzł/mb
Szczecin3959
Koszalin4016

Szafa trzydrzwiowa do zabudowy – gdzie najtaniej a gdzie najdrożej?

Najniższa cena – 3767 zł / Opole
Najwyższa cena – 4290 zł / Zabrze

Podsumowanie – cena szafy trzydrzwiowej do zabudowy w 5 największych miastach (powyżej 500 tys. mieszkańców)

Szafa trzydrzwiowa do zabudowy Wrocław cena za mb – 4111 zł
Szafa trzydrzwiowa do zabudowy Łódź cena za mb – 3988 zł
Szafa trzydrzwiowa do zabudowy Kraków cena za mb – 4198 zł
Szafa trzydrzwiowa do zabudowy Warszawa cena za mb – 4202 zł
Szafa trzydrzwiowa do zabudowy Poznań cena za mb – 4272 zł

Szafy trzydrzwiowe do zabudowy – 5 często zadawanych pytań 

Jakie drzwi sprawdzają się w szafach do zabudowy? 

W tym przypadku najlepiej sprawdzą się drzwi przesuwane (również przeszklone), co pozwoli zaoszczędzić sporo miejsca w trakcie użytkowania. 

Jak tanim kosztem zrobić garderobę? 

Jeśli nie mamy osobnego pomieszczenia, wydzielonego na garderobę, to słusznym rozwiązaniem okazuje się szafa trzydrzwiowa do zabudowy. 

Jak dobrze zagospodarować szafę? 

Jednym ze sposobów na dobrą organizację jest samodzielne zaprojektowanie jej wnętrza tzn, zdecydowanie się na szafę do zabudowy. Wówczas mamy okazję na przemyślenie rozmieszczenia szuflad, półek i wieszaków. 

Czy opłaca się robić meble do zabudowy? 

Tak. Meble do zabudowy pozwalają dokładnie zagospodarować całą przestrzeń pokoju. 

Jak rozmieścić półki w szafie do zabudowy? 

Zwykle projektuje się wnętrze szafy zgodnie z jej przeznaczeniem. Jeśli ma służyć jako garderoba, to konieczne będą drążki na wieszaki, przeszklone szuflady na biżuterię, standardowe szuflady na bieliznę i ubrania, a także kilka zwykłych półek.