Ile kosztuje wypożyczenie przyczepy – cena w 2023?

Ile kosztuje wypożyczenie przyczepy

Podczas większych remontów lub w trakcie przeprowadzki dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z przyczepki. Ogranicza to koszty wynajmu większego samochodu lub ogranicza ilość kursów, które musielibyśmy wykonać, aby przewieźć większą ilość przedmiotów. Firmy zajmujące się wypożyczaniem przyczep oferują atrakcyjne ceny dla wynajmu krótkoterminowego.

Natomiast samo wypożyczenie przyczepki nie wymaga posiadania specjalnych uprawnień, czy też samochodu o zwiększonej mocy. Jedyne czego tak naprawdę potrzebujemy, to samochód z zamontowanym hakiem holowniczym oraz prawo jazdy kategorii B. Ile kosztuje wypożyczenie przyczepki oraz jakie są ceny nowych przyczepek, a także czy opłaca się kupować nową przyczepkę?

Ile kosztuje wypożyczenie przyczepy?

Za wypożyczenie przyczepy towarowej jednoosiowej do 2,5m2 powierzchni ładunkowej, zapłacimy 40-50 zł za dobę. Przyczepa towarową dwuosiową do 750 DMC to koszt 50-60 zł za dobę lub od 20-30 zł za pierwsza godzinę i 5-7 zł za każdą kolejną godzinę wynajmu. Dłuższy czas trwania wynajmu uzgadnia się najczęściej indywidualnie. 

Czy opłaca się kupić nową przyczepę?

Czy opłaca się kupować przyczepkę na własność? Odpowiedź na to pytanie zależy od częstotliwości, z jaką zamierzasz korzystać z przyczepki. Równie ważny jest aspekt przechowywania przyczepki, bowiem wymaga ona dodatkowego miejsca parkingowego. Jeśli dysponujesz większym podwórkiem, nie powinien być to dla ciebie problem, natomiast jeśli mieszkamy w bloku lub kamienicy, wykupywanie dodatkowego miejsca na przyczepkę może być dużym wydatkiem.

Zakup przyczepki ma wiele plusów, jeśli wiemy, że będziemy ją wykorzystywać więcej niż kilka razy w roku. Większość producentów oferuje 2 lata gwarancji na. Ponadto przyczepy lekkie nie wymagają dodatkowej rejestracji oraz nie muszą przechodzić przeglądów. Po stronie kupującego zostaje jedynie kwestia wykupienia ubezpieczenia OC.

Ile kosztuje przyczepa samochodowa?

Przyczepa do 750 kg masy całkowitej (jednoosiowa): tego typu przyczepy wykonane są zazwyczaj ze stali lub aluminium. Posiadają wiele ułatwień i stabilizatorów, które pomagają podczas jazdy. Głównym zastosowaniem przyczepek jednoosiowych jest transport gruzu, rowerów lub mebli podczas przeprowadzek. Podczas zakupu zapytaj producenta o możliwość otrzymania dodatkowych burt, klinów zabezpieczających przyczepkę przed samoistnym poruszaniem oraz zestaw kół zapasowych.  Za przyczepę do 750 kg zapłacimy średnio 1800 – 2200 zł.

Przyczepa do 750 kg masy całkowitej (dwuosiowa): taka przyczepa pozwoli ci nie tylko na transport gruzu lub niepotrzebnych mebli, ale bez problemu sprawdzi się jako sposób transportu narzędzi lub mniejszych motocykli. W lepszych zestawach znajdziemy komplet uchwytów potrzebny do montażu plandeki. Natomiast konstrukcje przyczepek wykonuje się najczęściej z odpornej na korozję stali cynkowej. Tego typu przyczepki to wydatek rzędu 3500 – 4000 zł.