Mała sypialnia – pomysły na aranżację

Mała sypialnia pomysły na aranżację

Jeśli jesteś szczęściarzem i w domu masz własną sypialnię, to wiesz doskonale, jak ważne i wyjątkowe jest to miejsce. Tylko, co zrobić, w przypadku, kiedy nasza sypialnia jest malutka? Oto sposoby na jej aranżację.

Oczywistym jest fakt, że aby nasza ukochana sypialnia spełniał swoja rolę, aby była naszym miejscem azylu i wytchnienia, musi być również umiejętnie zaaranżowana. Oczywiście, jeśli nasza sypialnia jest dużych rozmiarów, pole do popisu jest właściwie nieograniczone. Jednak w przypadku małych powierzchni, potrzeba umiejętnego zagospodarowania powierzchni. W takim przypadku jest, bowiem duża szansa na „zagracenie” sypialni, a tym samym na odebranie jej swoistego uroku.

Łóżko i inne meble

Łóżko – to najważniejszy mebel naszej sypialni. Jeśli nasza sypialnia ma niewielkie rozmiary, starajmy się raczej porzucić nasze marzenia o wielkim łożu, na rzecz przyjemnego i przytulnego spania o mniejszych rozmiarach. Dzięki temu w naszej sypialni znajdzie się miejsca na dodatkowe szafki nocne, czy szafę. Istniej jednak wiele ciekawych rozwiązań które są stworzone z myślą o małych przestrzeniach takich jak łóżka składane do pionu czy łóżka rozsuwane.

bs-moebel_com

Szafka nocna – to kolejny mebel, który z pewnością powinien znaleźć się w naszej sypialni. To doskonałe miejsce nie tylko na nocną lampkę, ale na podręczną książkę, czy szklankę wody, kiedy w nocy doskwiera nam pragnienie.

Szafa – Jeśli szukamy sposobu na pomieszczenie wielu naszych rzeczy w jednym meblu, warto zdecydować się na szafę.

Współczesna oferta szaf jest tak bogata, że z pewnością każdy z nas, nawet najwybredniejszy, znajdzie coś dla siebie.

Aby szafa w naszym małym pomieszczeniu była funkcjonalna, koniecznie sprawdźmy, czy poza miejscem na wieszaki, posiada również półki, na których umieścimy swoje ubrania. Przydadzą się również szuflady na bieliznę. Przestronna i funkcjonalna szafa pozwoli Wam na umieszczenie wszystkich potrzebnych rzeczy w jednym meblu.

Kolory i ozdoby

Jeśli nasza sypialnia jest mała, koniecznie odrzućmy ciemne, stonowane barwy.

O ile w dużych pomieszczeniach można świetnie grać ciemnymi kolorami, o tyle w małym pomieszczeniu, ciemne kolory sprawią, że nasza sypialnia wydawać się będzie jeszcze mniejsza i przytłaczająca.

Dlatego warto zdecydować się na jasne pastele, które optycznie powiększą małą przestrzeń,. Taką sama rolę spełniać będą powieszone w sypialni lustra.

Jeśli nie jesteśmy wielbicielami jasnych kolorów, możemy zdecydował się na tapety, bądź ozdobne wzorniki, czy naklejki na ściany.

Dzięki takiemu połączeniu, oczywiście umiejętnemu ( w tej sytuacji warto sięgnąć po poradę architekta wnętrz, czy też projektanta) nasze pomieszczenie nabierze nie tylko blasku, ale i stylowego, wyjątkowego charakteru.