Posadzki betonowe – rodzaje

Posadzki betonowe rodzaje

Podłoża hal, czy też magazynów, lub parkingów ze względu na różnego rodzaju obciążenia, także negatywny wpływ wielu czynników, muszą być wykonane z materiału odpornego i niezwykle wytrzymałego. Jest nim z pewnością beton. Posadzki betonowe wykonane są oczywiście betonu z domieszką plastyfikatorów, mikrokrzemionek, jak również dyspersji polimerowych. Posadzki wykonane z betonu są bardzo trwałe i odporne na różnego rodzaju naciski i czynniki zewnętrzne. Jeśli zamierzamy w naszej hali, czy tez sklepie wykonać posadzkę, która będzie świetnie sprawować się przez następnych, co najmniej kilka lat, warto sięgnąć po posadzki właśnie tego typu. Oczywiście najlepiej, by posadzki betonowe przygotował dla nas zespól osób z doświadczeniem i odpowiednimi kwalifikacjami.

Zalety posadzek betonowych

Posadzki betonowe cechuje bardzo dużą odporność na ścieranie i uderzenia, jak również udary. Nie straszne im również duże obciążenia dynamiczne. Co istotne, zwłaszcza w halach, czy centrach handlowych, posadzki betonowe są niepalne i niepylące. Ich dużą zaletą jest również łatwość utrzymania ich w czystości i długa żywotność. Posadzki betonowe doskonale sprawdzą się nie tylko w halach, ale również jako podłoże podjazdów, czy parkingów. Praktycznie ich zastosowanie jest wręcz nieograniczone, ponieważ ze względu na różne dodatkowe składniki, posadzki te sprawdzą się w przeróżnych miejscach i w przeróżnych warunkach zewnętrznych.

Rodzaje posadzek betonowych

Ze względu na dodatkowe surowce stosowane do wyrobu posadzek betonowych, wyróżniamy ich kilka typów. Między innymi:

Dylatowane, ze względu na swoją trwałość i elastyczność z powodzeniem stosowane są w przemyśle.

Bezspoinowe. Posadzki betonowe tego typu są łatwiejsze w użytkowaniu i bardziej odporne. Cechuje je zmniejszona liczba destylacji. Przenoszą bardzo duże obciążenia.

Utwardzane powierzchniowo. Niezwykle wytrzymale na ścieranie i łatwe w utrzymaniu czystości. Świetne jako podłoże centrum handlowych, marketów, czy też magazynów.

Jeśli jesteśmy zdecydowani na zakup posadzki betonowej, warto poszukać firmy, która posadzkę wykona w sposób precyzyjny i fachowy. Nie ma nic gorszego, niż podłoże wykonane niestarannie i mało precyzyjnie. W takiej sytuacji możemy być pewni, że za jakiś czas, z pewnością krótki, nasza posadzka przestanie spełniać swoją role i wymagać będzie kapitalnego remontu, lub co gorsza jego przebudowy. Jeśli nie wiemy, gdzie szukać informacji na temat sprawdzonych firm zajmujących się posadzkami, warto przejrzeć strony firm zajmujących się tymi produktami. Te najlepsze, sprawdzone posiadają na swojej stronie informacje na temat swoich referencji i bogatego zazwyczaj doświadczenia. Takie dokładne poszukiwania z pewnością pomogą nam uchronić się przed zatrudnieniem firmy niedoświadczonej w kwestii posadzek przemysłowych, które bądź co bądź są specyficznym produktem wymagającym odpowiedniej wiedzy i kwalifikacji od osób je przygotowujących.