Posadzki samopoziomujące podstawowe informacje

Posadzki samopoziomujące

Stosowana najczęściej jako nawierzchnia wielu obiektów przemysłowych, podsadzką  samopoziomującą jest niczym innym niż posadzką przemysłową. Stosowne jako nawierzchnia hal, budynków przemysłowych, czy też parkingów i podjazdów, posadzki samopoziomujące gwarantują nam trwałość i szybkość montażu podłoża. Zaliczane do tej grupy posadzki przemysłowe-mineralne, to najczęściej posadzki wylewane na wcześniej odpowiednio przygotowane podłoże. Posadzki te charakteryzuje ponad to samo poziomowanie, a także szybki proces wiązania. Oznacza to, ze już w kilka godzin po ich wylaniu, posadzki gotowe są już do obioru i ich użytkowania. Cechuje je nie tylko niezwykła równości gładkość powierzchni, ale także wysoka jakość jej wypoziomowania. A dzięki zróżnicowanej ich grubości, mogą być stosowane z powodzeniem w wielu różnych pomieszczeniach; od hal przemysłu ciężkiego, po parkingi, a nawet w magazynach.

Producenci posadzek samopoziomujących

Jeśli przymierzamy się do wylania posadzki samopoziomujące, ważna jest odpowiednia zaprawa samopoziomująca potrzebna do jej wylania. Na rynku dostępnych jest wiele jej rodzajów, jednak tylko zakup sprawdzonych i pewnych materiałów, gwarantuje nam wysoką jakość wylanej podłogi, a także jej estetyczny wygląd.

Oczywiście nie bez znaczenia jest tu również ekipa, która zajmie się wylaniem posadzki samopoziomujące.

Do sprawdzonych i polecanych przez specjalistów zapraw samopoziomujących zaliczyć można zaprawy firmy Drizoro, a także firmy Kerakoll. Oczywiście są tez inne równie dobre materiały do wylewki posadzki samopoziomującej, które z powodzeniem mogą być stosowane do wyrównywania zarówno posadzek, jak i powierzchni betonowych zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku.

Charakteryzujących się wysoką przyczepnością podłoża, jak również wysoką wytrzymałością na ściskanie.

Posadzki samopoziomujące ksylolitowe

Innym rodzajem posadzek samopoziomujących są posadzki wykonane ze skałodrzewu Posadzki tego typu stosuje się głównie w pomieszczeniach krytych. Posadzki tego typu cechują się nie tylko szybkim wiązaniem, ale także odpornością na ogień i ścieranie, a także duża nieprzepuszczalnością cieplną.

Gdzie znaleźć specjalistów?

Jeśli jesteśmy zdecydowani na posadzki samopoziomujące, warto sięgnąć po pomoc sprawdzonej firmy zajmującej się tego typu wylewkami. Najlepiej oczywiście, jak każdym przypadku, podpytać znajomych przedsiębiorców, czy też bliskich o namiary na znaną, zaufaną i co najważniejsze sprawdzoną firmę budowlaną świadczącą tego typu usługi. Oczywiście możemy też przeszukać różnego rodzaju katalogi firm budowlanych, jak również poszukać potrzebnych informacji na forach budowlanych. Ich zaletą są nie tylko ciekawe opinie, ale również cenne wskazówki przydatne w poszukiwaniu odpowiedniej firmy budowlanej, która zajmie się wylewką posadzki samopoziomującej.