Aktualna cena montażu wanny w 2023

cena montażu wanny

Montaż wanny to proces, którego odpowiednie przeprowadzenie ma bardzo duże znaczenie. Niewłaściwy sposób montażu nie tylko obniża bezpieczeństwo korzystania z wanny, ale może wiązać się takżez koniecznością późniejszego wprowadzania poprawek, co generuje dodatkowe koszty. Profesjonalny montaż pozwoli na bezproblemowe i komfortowe korzystanie z wanny,a na jego cenę wpływa kilka czynników.

Ile kosztuje zamontowanie wanny?

Koszt montażu wanny to 150 – 250 zł. Cena standardowej wanny wynosi 200 – 600 zł. Znacznie droższe są natomiast wanny wolnostojące – kosztują 2 – 3 tys. zł. Do ceny należy doliczyć koszt wykonania prac dodatkowych (wykonanie przyłączy, zabudowa wanny, prace wykończeniowe).

Od czego zależy cena montażu wanny?

Cena montażu wanny zależy przede wszystkim od zakresu, koniecznych do wykonania, prac dodatkowych. Proces montażu wanny w łazience w stanie surowym rozpoczyna się od wykonania przyłącza wodno – kanalizacyjnego – to koszt 100 – 250 zł. W przypadku remontu, przed montażemwanny, konieczny jest natomiast demontaż starych elementów, wykonanie przeróbek instalacji wodno – kanalizacyjnej i przygotowania przestrzeni.

Choć koszt montażu samej wanny jest podobny dla wszystkich rodzajów, to zależnie od wybranego rozwiązania, różni się koszt wykonania prac dodatkowych. Najmniejszego nakładu prac wymaga montaż wanny wolnostojącej. Przy montażu wanny do zabudowy, do ceny usługi należy doliczyć koszt wykonania zabudowy – to 250 – 550 zł oraz prac wykończeniowych.

Na koszt montażu wanny wpływ ma także jej kształt – cena usługi jest wyższa w przypadku nietypowych kształtów.

Do ceny montażu wanny należy także dodać koszt zakupu i montażu syfonu i baterii. Zamontowanie syfonu kosztuje 60 – 80 zł, natomiast cena montażu baterii zależy od jej rodzaju(baterie stojące lub podtynkowe). Koszt montażu większości typów baterii wynosi100 – 150 zł. Droższy jest montaż baterii podtynkowej – to koszt 300 – 600 zł (ceny nie uwzględniają kosztu zakupu materiałów).