Ile kosztuje montaż urządzeń kuchennych – cena 2023

Montaż urządzeń kuchennych cena

Kuchnia wyposażona może być w szereg urządzeń o najróżniejszych zastosowaniach – począwszy od niezbędnej kuchenki i zlewozmywaka, poprzez zmywarkę, okap i mikrofalówkę, aż po dozowniki i młynek do odpadów. Właściwe rozmieszczenie urządzeń kuchennych ma wpływ na wygodę korzystania z kuchni, natomiast odpowiedni montaż gwarantuje ich prawidłowe działanie. Na cenę montażu urządzeń kuchenny wpływ ma wiele czynników, a usługa ta powinna zostać wykonana profesjonalnie.

Montaż urządzeń kuchennych cena

Koszt montażu sprzętu AGD (zmywarka, piekarnik, okap, płyta indukcyjna lub gazowa) oraz zlewozmywaka to 50 – 150 zł/szt. Montaż kuchenki gazowej kosztuje 90 – 140 zł, płyty indukcyjnej – 120 – 190 zł, okapu – 100 – 130 zł, zmywarki – 90 – 140 zł, a zlewozmywaka – 50 – 150 zł.

Cennik montażu urządzeń kuchennych

Od czego zależy cena montażu urządzeń kuchennych?

Cena montażu urządzeń kuchennych zależy przede wszystkim od rodzaju urządzenia i nakładu pracy potrzebnej do jego zamontowania. Na cenę usługi wpływ ma także ilość urządzeń i warunki pomieszczenia, w którym prowadzone są prace.

Większość urządzeń kuchennych wymaga podłączenia do sieci wodociągowej, elektrycznej lub kanalizacyjnej. Jeśli punkty hydrauliczne i elektryczne nie zostały wcześniej wykonane lub jeśli urządzenia są przenoszone w inne miejsce, konieczne jest dostosowanie instalacji, co podnosi koszt wykonania usługi. Konieczność przygotowania pomieszczenia do montażu i zdemontowania starych urządzeń również zwiększa całkowity koszt.

Cena montażu urządzeń AGD (np. zmywarka, piekarnik, pralka) zależy także od tego, czy montowane są one w zabudowie. Montaż urządzeń do zabudowy wiąże się z koniecznością ich stabilizacji i unieruchomienia wewnątrz mebla orazzamontowania dodatkowych elementów meblowych, takich jak fronty i cokoły szafek. W przypadku montażu zmywarki do zabudowy, koszt usługi wynosi 100 – 150 zł, natomiast montaż piekarnika do zabudowy kosztuje 90 – 140 zł.