Cennik montażu mebli w 2023

cennik montażu mebli

Montaż mebli to bardzo ważny etap urządzania wnętrza. Odpowiednio przeprowadzony, pozwoli na bezpieczne korzystanie z mebli i zapewni ich prawidłowe funkcjonowanie. Proces montażu może być bardzo czasochłonny i uciążliwy, a w przypadku bardziej skomplikowanych konstrukcji, wymagać fachowej wiedzy, umiejętności i specjalistycznych narzędzi. Skorzystanie z usługi profesjonalnego montażu mebli zagwarantuje ich poprawne skręcenie i pozwoli na uniknięcie dodatkowych kosztów, związanych np. ze szkodami powstałymi w czasie wykonywania prac.

Ile kosztuje montaż mebli?

Koszt montażu mebli to 50 – 80 zł/h Do ceny należy doliczyć koszt materiałów wykorzystywanych do montażu (m.in. wkręty, listwy, kołki, silikon). Wnoszenie paczek z meblami to koszt od 7-12 zł/szt.

Od czego zależy cena montażu mebli?

Przed przystąpieniem do montażu, należy odpowiednio przygotować przestrzeń. Demontaż starych mebli to wydatek 30 – 60 zł/szt.

Dodatkowo płatne jest także wniesienie mebli do mieszkania – taka usługa kosztuje ok 10 zł/szt.

Koszt wykonania usługi jest większy, jeśli przestrzeń, w której montowane są meble jest ograniczona i nie pozwala na swobodne przeprowadzenie prac.

Koszt montażu zależy od wymiarów mebli oraz stopnia skomplikowania prac.

Montażu skomplikowanych konstrukcji, wysokich szaf lub mebli wiszących, wymaga większego nakładu prac, przez co jest droższy.

Z koniecznością dopłaty wiąże się także montaż mebli o nietypowych kształtach lub wymagających dostosowania, np. ze względu na nierówne ściany.

Koszt prac dodatkowych to 40 – 60 zł/h. Usługa montażu mebli często dotyczy mebli kuchennych. Cena montażu mebli kuchennych wynosi 10 – 20% wartości mebli.

Dodatkowo płatne jest także montaż sprzętów AGD. Koszt montażu lodówki, pralki lub zmywarki wynosi 80 – 120 zł.