Cennik montażu szafek kuchennych w 2023

Ile kosztuje montaz szafek kuchennych

Szafki w kuchni powinny zostać dopasowane do rodzaju przestrzeni oraz wykorzystać jak najwięcej przestrzeni użytkowej. W tym celu najlepiej sprawdzą się szafki przygotowane na wymiar. Ich montaż z reguły przebiega sprawniej, niż szafek gotowych, które zakupiliśmy w sklepie sieciowym. W artykule zamieściliśmy informacje na temat cen montażu szafek kuchennych oraz przyjrzeliśmy się cenom samych szafek.

Co wpływa na cenę szafek kuchennych?

Cena szafek kuchennych uzależniona jest od techniki wykonania i zastosowanych materiałów. Jeśli decydujemy się na szafki przygotowane na wymiar, musimy liczyć się z większymi kosztami. Natomiast jeśli szukamy większych oszczędności w budżecie, powinniśmy wybrać szafki gotowe.

Ile kosztuje montaż szafek kuchennych?

Ile kosztuje montaż szafek kuchennych
Cena montażu szafek kuchennych

Za godzinę pracy fachowca montującego nasze szafki kuchenne musimy zapłaci średnio 55-75 zł/h. Montaż szafek kuchennych przygotowanych na wymiar liczony jest zazwyczaj od czasu pracy, który monterzy muszą poświecić na złożenie całego zestawu.

Ile kosztują szafki kuchenne?

Za tani zestaw gotowych szafek kuchennych w popularnych polskich sklepach budowlanych zapłacimy ok. 500-650 zł. Natomiast jeśli decydujemy się na zakup szafek wykonanych na wymiar oraz przygotowanych według naszych indywidualnych potrzeb i zaleceń, będziemy musieli przygotować się na większy wydatek. Za szafki kuchenne w wersji podstawowej zapłacimy ok. 1100-1500 zł, zaś wersja rozszerzona to koszt 3000-3500 zł.

Wady i zalety mebli gotowych i na wymiar

Szafki kuchenne gotowe: są one budżetowym rozwiązaniem, które sprawdzi się mieszkaniach tymczasowych lub u osób, które nie przywiązują wielkiej wagi do jakości wykonania mebli. Zaletą mebli gotowych jest ich modułowy charakter, który pozwala na dowolne podmienianie podobnych modeli mebli, bez obaw o dopasowanie nowej sztuki do reszty zestawu.

Współcześnie producenci oferują szeroką paletę rodzajów: od gładkich białych mebli, po czarne i wykonane na wysoki połysk.

Ekspercie przypominają, że podczas poszukiwania szafek kuchennych, powinniśmy być bardzo czujni i zwracać uwagę na wymiar poszczególnych szafek. Jeśli dobrze wybierzemy, jesteśmy w stanie skompletować nowoczesny i funkcjonalny zestaw szafek kuchennych w okazjonalnej cenie.

Szafki kuchenne na wymiar: model ten staje się coraz bardziej popularny ze względu na możliwości, które daje przyszłym domownikom. Przede wszystkim meble na wymiar umożliwiają w pełni wykorzystanie przestrzeni użytkowej naszego mieszkania oraz idealnie dopasowują się do wnętrza domu.

Ponadto mamy pełną kontrolę nad projektem i wykończeniem szafek kuchennych wykonywanych na wymiar: możemy wybrać rodzaj drewna, kolor uchwytów, kształt zakończeń oraz ilość przegródek i funkcji wykonanych w środku szafek. Klient posiada tutaj pełną dowolność i pewność, że jego meble będą oryginalne i niepowtarzalne. Jedynym minusem mebli na wymiar jest ich cena, która parokrotnie przekracza cenę modeli gotowych.