Cennik mycia elewacji – cena w 2023

Cennik mycia elewacji

Dbanie o estetykę elewacji to jedna z czynności, która wpływa na postrzeganie naszego domu oraz to jak się w nim czujemy. Jak wiemy warunki atmosferyczne dają się we znaki każdemu materiałowi i substancji co w rezultacie powoduje pogorszenie aspektów wizualnych każdej elewacji niezależnie od materiałów, z których jest wykonana. Jak sobie z tym poradzić? Wbrew pozorom nie trzeba od razu zmieniać koloru elewacji a jedynie gruntownie ja umyć. Oczywiście kluczem do sukcesu jest użycie odpowiednich preparatów i narzędzi, bez których mogli, byśmy wyrządzić więcej szkód niż pożytku. By tego uniknąć, sam proces oczyszczania powinniśmy zlecać wyłącznie profesjonalistą, którzy mają wszystkie niezbędne predyspozycje do tego typu zdań. Koszty, jakie się z tym wiążą przedstawiamy poniżej. 

Ile kosztuje mycie elewacji? 

Mycie elewacji to koszt około 15-18 zł/m2. Usuwane zabrudzeń biologicznych tj. pojawiająca się pleśń, grzyby, mchy czy porosty to koszt 23-28 zł/m2. W przypadku mycia elewacji mineralnych koszt ten wzrośnie do poziomu 25-30zł/m2. Za pozbycie się zabrudzeń chemicznych z elewacji zapłacimy 25-32 zł/m2. W przypadku elewacji mineralnych cena wygląda równie podobnie. Zlecając usunięcie zabrudzeń z elewacji blaszanych zapłacimy 10-15 zł/m2.

Co wpływa na cenę oczyszczania elewacji? 

Na koszty, jakie przyjdzie zapłacić za usługę umycia elewacji i pozbycia się wszelkiego rodzaju zabrudzeń bardzo mocno wpływają rodzaje zabrudzeń i rodzaj elewacji, na których powstały. Jest to o tyle ważne, że każdy rodzaj plam inaczej się zachowuje, inaczej wnika w ściany, a co za tym idzie wymaga indywidualnego podejścia.

W rezultacie trudne do usunięcia plamy wymagają więcej środków i czasu. Drugim elementem odgrywającym rolę w cenniku danej usługi jest wielkość budynku. Jak wiemy oczyszczanie do czasochłonny proces, który wymaga wielu roboczogodzin.

Każda z nich to określony koszt, jaki ponosi zarówno zamawiający, jak i firma wykonująca. Dlatego też im większy i bardziej skomplikowany budynek, tym większe ceny, jakie trzeba będzie zapłacić za usługę.

Warto o tym pamiętać i uwzględniać to już na etapie zamawiania terminów u danego przedsiębiorcy.