Ile kosztuje ocieplenie elewacji styropianem cena w 2023

ocieplenie elewacji styropianem cena

Ocieplanie domu to jedna z tych inwestycji, które są ważne dla konstrukcji i domowników, a zarazem bardzo kosztowne. Mimo to wielu z właścicieli zarówno domów jednorodzinnych, jak i większych budynków podejmuje się tej realizacji, głównie z e względu na korzyści, jakie się z tym wiążą.

Budynek bez ocieplenia jest bardzo mocno narażony na utratę ciepła zimą i wysokie temperatury we wnętrzu latem. Według licznych badań może być to strata ciepła rzędu nawet 20%, co mocno wpływa na koszt ogrzewania. Najpopularniejszym sposobem ocieplania jest oczywiście styropian zarówno standardowy biały, jak i ten z dodatkami grafitu.

Metoda ocieplania polega na montażu arkuszy styropianu na zewnętrznej części ścian, usztywnianiu ich kołkami, a następnie pokryciu siatką zatopioną w warstwie tynku. W rezultacie otrzymujemy mocną powłokę odporną na warunki atmosferyczne. By jednak mieć pewność co do jej jakości warto skorzystać z usług profesjonalistów, które zagwarantują bezbłędne wykonanie. Cenę, jaką zapłacimy za tego typu inwestycje przedstawiliśmy poniżej. 

Ile kosztuje ocieplenie elewacji styropianem?

Koszty ocieplenia styropianem oscylują w granicach 52-76 zł/m2. Za montaż arkuszy o grubości 10 cm, zapłacimy średnio 52-56 zł/m2, natomiast w przypadku tych powyżej 15 cm musimy liczyć się z kosztem na poziomie 65-76 zł/m2. W cenę wliczone jest położenie zaprawy klejowej na ścianę, montaż styropianu oraz pokrycie go  warstwą ochronną wraz z siatką.

Co wpływa na koszt ocieplenia elewacji styropianem?

Koszt robocizny dot. ocieplenia styropianem, uwarunkowane są kilkoma czynnikami i ceną materiałów.

  • metoda ocieplenia
  • powierzchnia elewacji
  • rodzaj styropianu (biały, grafitowy, frezowany)
  • grubość styropianu (np 10 cm, 15 cm, 20 cm)

Warto o tym pamiętać już na etapie planowania inwestycji oraz poszukiwania odpowiednich wykonawców.

Sprawdź ceny materiałów na elewację!