Cennik wymiany i montażu brodzika 2023

wymiana brodzika cena

Uszkodzenia armatury łazienki mogą silnie nadszarpnąć nasz domowy budżet. Dłuższe ignorowanie przecieków, skutkuje występowaniem pleśni oraz zalewaniem mieszkań sąsiadów  pod nami. Brodzik to newralgiczne miejsce, które z racji częstego użytkowania narażone jest na uszkodzenia, pęknięcia oraz zatykanie. Dlatego odpowiedni stan brodzika jest niezwykle ważny. W artykule prześledziliśmy aktualne ceny montażu brodzika oraz ceny samych brodzików prysznicowych.

Ile kosztuje wymiana i montaż brodzika?

Za montaż brodzika zapłacimy średnio 150 – 220 zł. Wymurowanie obudowy brodzika to koszt 180-260 zł, natomiast montaż kabiny prysznicowej to koszt ok. 160 – 240.

Od czego zależy cena montażu brodzika?

Na cenę montażu brodzika składa się kilka elementów. Przede wszystkim zleceniodawca musi ponieść kosz demontażu starej brodzika. Oprócz montażu nowego brodzika, należy zainstalować również zestaw baterii prysznicowych. Ostatnim etapem montażu jest położenie silikonowej fugi w miejscu schodzenia się ściany z brodzikiem, a także ściany ze stelażem kabiny prysznicowej.

Ile kosztuje brodzik?

Za klasyczny brodzik w kształcie kwadratu zapłacimy ok. 100 – 150 zł. Brodziki o niestandardowym kształcie oraz innej technologii odpływów są znacznie droższe. Za brodzik z siedziskiem zapłacimy średnio 300 – 400 zł. Natomiast za brodzik niskopodłogowy jeszcze więcej bo średnio 380 – 420 zł.

Co wpływa na koszt brodzika?

Na cenę brodzika wpływa przede wszystkim jakość materiałów, z których został wykonany oraz kształt samego brodzika. Producenci oferują dzisiaj szereg niestandardowych rozwiązań umieszczonych w brodzika.

Mamy na myśli przede wszystkim brodziki niskoprogowe, które znacznie ułatwiają wejście do kabiny oraz bardzo dobrze prezentują się pod kątem wizualnym  Poniżej przygotowaliśmy podsumowanie dotyczące brodzików dostępnych na rynku, gdzie porównujemy i przedstawiamy wady oraz zalety każdej z wersji.

Brodzik klasyczny: jest to najczęściej stosowane rozwiązane wśród kupujących. Ceny brodzika zależy od jakości materiału, z którego został wykonany.

Najtańsze rozwiązania to brodziki plastikowe, które są tanie, ale nie są w stanie posłużyć nam na wiele lat. Często pękają lub ulegają przebarwieniom od twardej wody. Dobrą alternatywą dla brodzików plastikowym są te wykonane ze stali. Jest to również budżetowe rozwiązanie, jednak żywotność stalowych brodzików jest znacznie wyższa.

Brodziki niskopodłogowe: tego typu brodziki polecane są dla osób starszych oraz tych, którzy pragną nadać swojej łazience nowoczesny charakter. Niskopodłogowy brodzik to alternatywa dla prysznica bezbrodzikowego. Jest on słabo zauważalny, a jego cena pozostaje wciąż niska w porównaniu z wykonanie prysznica bez brodzika.