ile kosztują palety w skupie?

Palety jaka cena

Wykorzystanie palet drewnianych jest niezwykle szerokie i obejmuje naprawdę wiele sektorów gospodarki. Między innymi palety w skupie zamawiane są przez przedsiębiorstwa budowlane, spożywcze, meblowe, chemiczne oraz wiele innych. Palety w skupie są najczęściej używane i odpowiednio naprawiane za pomocą specjalnych narzędzi. Ze względu na zmiany gospodarcze oraz wahania na rynku ceny palet w skupie sukcesywnie spadają. Palety w skupie cena w 2023.

Palety w skupie – cennik

Suszona, jasna paleta o wymiarach 1200×800 mm w skupie kosztuje obecnie około 60 – 65 zł. Za paletę ciemną o tych samych wymiarach trzeba zapłacić mniej więcej 40 – 50 zł. Palety przemysłowe, które występują w różnych wymiarach kosztują od 20 – 40 zł. Plastikowe palety, które są w wymiarach 1200×800 mm i 1200×1000 mm mają cenę około 150 zł.

Palety w skupie – rodzaje i przeznaczenie

W skupie palet dostępne są najczęściej różne rodzaje drewnianych, a czasem również i plastikowych palet. W zależności od ich wymiarów oraz rodzaju mają one inne przeznaczenie.

  • 1 gatunek paleta jasna euro – palety euro jasne są odpowiednio przygotowywane przez producentów poprzez proces suszenia. Mają one wymiary 1200×800 mm i wykorzystywane są przede wszystkim w sektorze spożywczym. Dzięki przeprowadzonemu procesowi suszenia paleta może być nazwana sanitarną, gdyż nie grozi jest wilgoć lub rozmnażanie się robaków. 
  • 2 gatunek paleta ciemna euro – ten rodzaj palet to wcześniej już wykorzystana paleta 1 gatunku, która została prawidłowo naprawiona. Wcześniej przeprowadzony proces suszenia nie gwarantuje już zabezpieczenia przed wilgocią, dlatego też palety ciemne euro przeważnie stosowane są w sektorze budowlanym. 
  • Przemysłowe palety – przemysłowe palety mają najbardziej uniwersalne zastosowanie i występują w wielu różnych wymiarach. Między innymi mogą to być palety o wymiarze 1200×800 mm, 1200×1000 mm oraz 600×800 mm. 
  • Plastikowe palety – plastikowe palety najczęściej również występują w standardowych wymiarach 1200×800 mm. Plastikowa paleta powinna mieć specjalne oznaczenie H1 oraz kolor szary, aby można było uznać ją za oryginalną.

Palety w skupie – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Zamawiając palety w skupie należy w pierwszej kolejności przedstawić swoje potrzeby i dopasować palety do branży. W szczególnych przypadkach należy wybierać palety 1 gatunku, które są odpowiednio suszone przez producentów. Dzięki temu z pewnością nie zostaną zaatakowane przez różne robaki oraz wilgoć. Ponadto istotne może być sprawdzenie przestrzeni pomiędzy deskami, a także ilość i rozmiary klocków.

Jak powinien funkcjonować dobry skup palet?

Profesjonalne skupy palet współpracują z wieloma firmami, które zarówno zamawiają, jak i odsprzedają palety. Ze skupu palet mogą również korzystać klienci detaliczni, którzy sprzedają lub kupują pojedyncze sztuki. Prawidłowe funkcjonowanie skupu opiera się między innymi na zawieraniu umów z najważniejszymi informacjami, takimi jak ilości palet, daty zawarcia transakcji oraz danymi kontrahentów. Większość skupów zajmuje się nie tylko kupowaniem oraz sprzedawaniem palet, lecz również naprawą. Potrzebne są do tego specjalne miejsca warsztatowe wyposażone w gwoździarki, piły szablaste, młotki i sprężarki.

Ile kosztują narzędzia do naprawy palet w skupie?

Za nową gwoździarkę służącą do naprawy palet trzeba zapłacić około 1300 – 1800 zł. Piła szablasta używana w skupie kosztuje w granicach 600 – 900 zł. Za sprężarkę należy zapłacić 2500 – 3500 zł.

Palety w skupie – 5 często zadawanych pytań

Ile kosztuje używana paleta euro?

Używana paleta euro, czyli ciemna 2 gatunku kosztuje w skupie palet około 40 – 50 zł. Palety euro 1 gatunku, czyli jasne nie są używane i kosztują około 60 – 65 zł.

Jak działa skup palet?

Skupy palet zajmują się sprzedażą, kupnem oraz naprawą palet drewnianych bądź plastikowych.

Co znaczy EPAL na palecie?

Jest to oznaczenie sugerujące, że drewniana paleta euro jest oryginalna i zgodna z europejskimi normami.

Ile kosztuje niebieska paleta?

Niebieskie palety są plastikowe, lecz tańsze od szarych z oznaczeniem H1. Kosztują około 115 zł.

Ile kosztuje paleta 120×80?

Paleta jasna euro 1 gatunku o wymiarach 1200×800 mm kosztuje w skupie palet około 60 – 65 zł. Za paletę ciemną euro 2 gatunku trzeba zapłacić 40 – 50 zł. Paleta 1200×800 mm przemysłowa to koszt w granicach 20 – 40 zł. Plastikowa, oryginalna, szara paleta w wymiarach 1200×800 mm kosztuje mniej więcej 150 zł.