Ile kosztują rolety wewnętrzne?

Ile kosztują rolety wewnętrzne

W trakcie aranżowania wnętrz zwracamy uwagę na takie szczegóły jak: oświetlenie, nastrój, czy zapewnienie prywatności i komfortu. Właśnie dlatego rolety wewnętrzne wydają się być elementem obowiązkowym każdego pomieszczenia. Ponadto sprawdzają się zarówno w domach jednorodzinnych, jak i blokach mieszkalnych. Jaka jest cena rolet wewnętrznych?

Ile kosztują rolety wewnętrzne – cennik? 

Za dobrej jakości roletę „dzień i noc” w standardowym wymiarze 40 x 100 cm, zapłacimy od 100 do 130 zł. Z kolei za roleta kasetowa z prowadnicą w tym samym rozmiarze kosztuje już od 92 do 110 zł. Najdroższe są rolety wewnętrzne rzymskie i na okna dachowe, które wyniosą nas od 212 do 340 zł. 

Rolety wewnętrzne – rodzaje i właściwości 

W zależności od pomieszczenia, wystroju i naszych potrzeb, możemy zdecydować się na konkretny rodzaj rolet wewnętrznych. 

 • Rolety rzymskie – mechanizm podnosi sfałdowany materiał, prosta i lekka konstrukcja, najczęściej wybierane rozwiązanie. 
 • Rolety dzień i noc – pozwalają dostosować dopływ promieni słonecznych w pomieszczeniu, sprawdzają się głównie w sypialniach. 
 • Rolety plisowane – ten rodzaj rolet ma za zadanie przede wszystkim przyciemnić pomieszczenia i tym samym ograniczyć ich nagrzewanie. 
 • Rolety bezinwazyjne mini – stosunkowo tania opcja, prosty i bezinwazyjny montaż, możemy je skutecznie zawiesić bez pomocy fachowca. 
 • Rolety materiałowe wolnowiszące – są wyposażone w prowadnice, dzięki którym w trakcie uchylania okna, roleta stabilnie do niego przylega. 
 • Rolety w kasecie – materiał rolety jest schowany w kasecie. 
 • Rolety dachowe – montowane na oknach dachowych, to metoda na przysłonięcie promieni słonecznych docierających na poddasze, zmniejsza to również poziom nagrzewania się pomieszczeń. 

Rolety wewnętrzne – wady i zalety

Dzięki temu, że asortyment rolet wewnętrznych na rynku jest dosyć spory, możemy z łatwością wybrać odpowiedni produkt dla siebie. Oprócz tego warto wspomnieć o uniwersalnych korzyściach, jakie płyną z posiadania rolet wewnętrznych. 

 • Na rynku znajdziemy rolety wewnętrzne z tkaniny zaciemniającej, które dodatkowo chronią nasze pomieszczenia przed nadmiernym nagrzewaniem. 
 • Rolety kasetowe są funkcjonalne i estetycznie wyglądają. Oprócz tego są proste w utrzymaniu, ponieważ kaseta chroni materiał przed kurzem i zanieczyszczeniami. 
 • Rolety materiałowe są łatwe w montażu i możemy założyć je samodzielnie. 
 • Zaletą rolet wewnętrznych jest szeroki wybór rodzajów i stylistyki. Dzięki temu jesteśmy dopasować je do konkretnego pomieszczenia, a także wystroju. 

Przed wyborem konkretnego rodzaju rolet wewnętrznych, warto mieć na uwadzę ewentualne wady produktu. 

 • Rolety rzymskie są problematyczne w czyszczeniu. Dodatkowo wymagają montażu ok. 30 cm ponad wnęką okienną. Wynika to z ilości miejsca, jakie roleta zajmuje po złożeniu. 
 • W przypadku rolet „dzień i noc” nie ma możliwości całkowitego zaciemnienia pomieszczenia. 
 • Rolety kasetowe wymagają systematycznej konserwacji. W innym przypadku kaseta szybko się zużyje. 
 • Rolety materiałowe dosyć szybko bledną i są mniej odporne na zabrudzenia. 

Rolety wewnętrzne – na co zwrócić uwagę przy wyborze? 

Kluczowy jest wybór rodzaju rolet wewnętrznych. Od tego będą też zależeć parametry produktu. Zatem warto zastanowić się przede wszystkim w jakim stopniu chcemy ograniczyć docierające do pomieszczenia promienie słoneczne. Oprócz tego możemy zdecydować się również na opcję termoizolacyjną, która zmniejszy poziom nagrzewania się pokoju. Powinno się mieć także na uwadzę wyżej wskazane wady i zalety konkretnych produktów. Jeśli szukamy czegoś, co będzie estetyczne i minimalistyczne, to należy zdecydować się na rolety kasetowe. Proste w montażu – rolety bezinwazyjne. Z kolei dla eleganckiego wykończenia wnętrz, warto postawić na rolety rzymskie. 

Rolety wewnętrzne – 5 często zadawanych pytań 

Jakie najlepsze rolety do pokoju? 

W pokoju dziennym rolety powinny być jasne i z cienkiego materiału. Dzięki temu wpuszczą trochę promieni słonecznych do środka. 

Jakie rolety na okna plastikowe? 

Na rynku znajdziemy rolety do okien PCV. Wśród nich wyróżniamy rolety bezinwazyjne, zaciemniające, a także „dzień i noc”. 

Co to są rolety termoizolacyjne? 

To forma ochrony pomieszczeń przed nadmiernym nagrzaniem. Roleta jest wyposażona w specjalną powłokę, która odbija 90% promieni słonecznych. 

Czy rolety wewnętrzne zatrzymują ciepło? 

Ciepłe powietrze pomiędzy materiałem rolety a oknem, w końcu przenika do pomieszczenia.

Jakie kolory rolet nie przepuszczają światła? 

Zasada dotycząca przepuszczalności światła odnosi się do koloru rolety. Im ciemniejszy, tym większa ochrona przed promieniami słonecznymi.