Ile kosztują rolety elektryczne?

Ile kosztują rolety elektryczne

Rolety elektryczne to bez wątpienia jeden z lepszych gadżetów w wystroju domu. To nie tylko ciekawy design, ale przede wszystkim wygoda i oszczędność czasu. Co więcej, producenci oferują również produkty sterowane z poziomu aplikacji, a tym samym możliwość połączenia tej funkcji ze Smart Home. Jak jest cena rolet elektrycznych

Ile kosztują rolety elektryczne – cennik? 

Szacunkowy koszt za rolety elektryczne wynosi od 1040 do 2000 zł/sztukę. Ostateczna cena zależy od dodatkowych zabezpieczeń i poziomu gwarancji ze strony producenta. 

Rolety elektryczne – wady i zalety 

Rolety elektryczne to popularna metoda osłony okien. Stało się tak za sprawą licznych zalet tego produktu. Bez wątpienia należą do nich: 

  • wygoda i komfort,
  • możliwość połączenia ze standardem Smart Home,
  • kilka opcji sterowania (pilot, sygnał radiowy, wersja kablowa, aplikacja),
  • estetyczny wygląd 

Co więcej, ręczne mechanizmy dużo łatwiej ulegają usterkom. Mimo to rolety elektryczne nie są pozbawione wad. Do ich kupna zniechęca przede wszystkim wysoki koszt produktu. Kolejny ważny aspekt to możliwość uszkodzenia w trakcie mechanizmu elektrycznego w trakcie przymrozków. Oprócz tego w razie problemów z dostawą prądu i bez funkcji awaryjnego sterowania, roleta nie zostanie ani opuszczona, ani nie podniesie się. 

Rolety elektryczne – rodzaje i właściwości 

Rozróżnienie rolet elektrycznych dokonuje się głównie w oparciu o modele sterowania. Na rynku znajdziemy opcję przewodową. Wówczas podnoszenie rolety odbywa się za pomocą odpowiedniego panelu z przyciskami, najczęściej na ścianie przy oknie. 

Oprócz tego mamy klasyczny rodzaj sterowania za pomocą pilota, co z kolei działa na podstawie sygnału radiowego. Z kolei w standardzie Smart Home operujemy roletami przy użyciu odpowiedniej aplikacji. 

Ciekawym rozwiązaniem jest także roleta elektryczna z silnikiem, który dokonuje decyzji o podnoszeniu bez naszego udziału. Wersja inteligentna rozpoznaje pogodę i według tego dostosowuje się poziom przepływu światła dziennego do pomieszczeń. Warto skorzystać z tej oferty zwłaszcza, gdy często jesteśmy poza domem. Wówczas mamy pewność, że rolety dbają nie tylko bezpieczeństwo, lecz także zapobiegają nagrzewaniu się pokojów. 

Rolety elektryczne – czym się kierować przy wyborze? 

Co powinno skłonić do zakupu rolet elektrycznych? Przede wszystkim duże powierzchnie. Wówczas najważniejszą kwestią staje się komfort. Ręczny mechanizm na rolecie tarasowej, może stanowić istotne utrudnienie. Dlatego zaleca się to rozwiązanie dla większych przestrzenii. 

Rolety elektryczne to również skuteczne rozwiązanie dla nowoczesnych aranżacji domów. Chodzi między innymi o trudno dostępne miejsca na oknach dachowych, przy antresoli, czy w wysokich pomieszczeniach. Zatem to opcja nie tylko do domu, lecz także budynków użyteczności publicznej. 

Obecnie rolety elektryczne traktuje się jako standard w nowoczesnym budownictwie. Dlatego warto uwzględnić ten element już na etapie projektu architektonicznego. Z kolei przy wyborze produkt niezbędna jest wiedza na temat rozmieszczenia okien. Jeśli w naszym domu będzie sporo przestrzenii przeszklonej, to rolety elektryczne wydają się sensownym rozwiązaniem. Głównie ze względu na funkcjonalność i zapewnienie prywatności domownikom. 

Rolety elektryczne – 5 często zadawanych pytań 

Czy da się przerobić rolety zewnętrzne na elektryczne? 

Tak. Zmiana napędu rolety na elektryczny jest możliwa. 

Ile prądu pobierają rolety? 

Standardowo wartość ta waha się pomiędzy 120 a 160 W. 

Jak podnieść roletę zewnętrzną bez prądu? 

W tym przypadku stosuje się opcję awaryjnego sterowania roletą. Wówczas położenie pancerza można zmienić nawet, kiedy w domu nie ma prądu. 

Jak dobrać silnik do rolet zewnętrznych? 

Moc silnika zależy od wagi rolety. Jeśli masa waha się w granicach 50 kg, to zwykle potrzebny jest silnik o mocy 30 kN (kiloNiutonów). 

Jaki silnik do rolet wewnętrznych

Do rolet wewnętrznych zwykle stosujemy silnik kablowy. Wówczas sterowanie odbywa się za pomocą odpowiedniego panelu z przyciskami.