Ile kosztują rolety kasetowe?

Ile kosztują rolety kasetowe

Rolety kasetowe to nic innego jak forma eleganckiej i schludnej osłony okien. Oczywiście ukrycie materiału rolety ma swoje funkcjonalne korzyści. Materiał nie brudzi się zbyt szybko, a tym samym to wydłuża jego żywotność. Pozwalają swobodnie regulować dopływ promieni słonecznych i ograniczyć nagrzewanie się pomieszczeń. Jaka jest cena rolet kasetowych

Ile kosztują rolety kasetowe – cennik?

Szacunkowo za dobrej jakości rolety kasetowe w standardowych wymiarach (40x100cm) zapłacimy od 92 do 140 zł/sztukę. Ostateczna cena będzie zależeć nie tylko od wymiarów, lecz także producenta rolet. 

Rolety kasetowe – właściwości 

Podstawowy podział rolet dzieli je na wolnowiszące i kasetowe. Te drugie montuje się za pomocą wywiercenia otworów w ramie okna, lub ściany. Materiał schowany jest w specjalnej kasecie, która jednocześnie chroni go przed czynnikami zewnętrznymi. Wówczas nie traci tak szybko swoich właściwości, jak inne rolety, stale narażone na działanie promieni słonecznych. Zatem to połączenie praktycznych rozwiązań z estetyką. 

Poza funkcjonalną kasetą mamy dwie prowadnice, które pokrywają krawędzie materiału. To dodatkowa ochrona przed zbyt wczesnym zużyciem. Zasadniczo rolety kasetowe mają zaciemniać pomieszczenie. Oprócz tego zapewniają więcej prywatności domownikom i zmniejszają dopływ światła sztucznego z ulicy. Chodzi przede wszystkim o lampy uliczne. Zatem rolety kasetowe i nie tylko są produktem wartym uwagi dla osób, które mieszkają blisko ruchliwych miejsc. 

Rolety kasetowe – zalety i wady 

Rolety kasetowe to szereg korzyści, wynikających z możliwości schowania materiału do kasety. 

  • Trwałość (Materiał nie zużywa się zbyt szybko: nie działają na niego promienie słoneczne, nie pokrywa się zbyt szybko kurzem, nie odkształca się itp.);
  • Efekt wizualny (Rolety bardzo wyglądają schludnie i elegancko.);
  • Skuteczna ochrona przed nagrzewaniem (Materiał jest sztywny i przylega do okna.); 

Ewentualną trudnością może okazać się sam montaż, który wymaga wywiercenia otworów w ścianie, lub ramie okiennej. 

Rolety kasetowe – czym kierować się przy wyborze? 

To co interesuje nas najbardziej w trakcie wyboru rolet kasetowych, to ich stopień zaciemnienia pomieszczeń. Oczywiście wpływa na to głównie kolor i rodzaj materiału. Dlatego zaleca się ciemne kolory, kiedy chcemy maksymalnie ograniczyć dopływ światła dziennego i jasne odcienie dla zwolenników częściowego krycia promieni słonecznych. Decyzja w głównej mierze będzie opierać się o rodzaj pomieszczenia, a tym samym nasze potrzeby. 

Kolejna kwestia to aranżacja, ponieważ rolety kasetowe powinny współgrać ze swoim otoczeniem. Właśnie dlatego kolorystyka musi być zbliżona do odcieni na ścianach, podłogach i meblach. 

Rolety kasetowe okazują się szczególnie przydatne dla wszystkich alergików. Materiał schowany w kasecie nie zbiera tyle samo kurzu, co wersja wolnowisząca. Oprócz tego warto zweryfikować, czy producent oferuje materiał hipoalergiczny. 

Bardzo ważna jest jakość osłony okien. Jeśli zdecydujemy się na tani produkt, to prawdopodobnie jego właściwości będą pozostawiać wiele do życzenia. Przykładowym problemem może okazać się krzywe zwijanie materiału, problemy z mechanizmem rolety, a czynnikiem, który szczególnie powinien nas zastanowić jest brak prowadnic. Ich rolą jest między innymi zabezpieczenie krawędzie i ochrona przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi (gdy okno zostaje uchylone). 

Rolety kasetowe – 5 często zadawanych pytań 

Jak wymienić materiał rolety w kasecie? 

Należy zdjąć całą roletę z okna i otworzyć kasetę. Kolejnym krokiem jest wyczyszczenie całego mechanizmu w środku, a następnie nawinięcie nowego materiału. W trakcie wymiany należy zachować szczególną ostrożność, aby nie uszkodzić drobnych elementów w kasecie. 

Jakie są rolety w kasecie? 

Rolety w kasecie są wyposażone między innymi w prowadnice, które usztywniają materiał i sprawiają, że przylega do okna. Dlatego ta opcja świetnie sprawdza się w pomieszczeniach na poddaszu. 

Co to są prowadnice w roletach? 

To specjalne osłony na krawędzie materiału, dzięki którym roleta idealnie przylega do okna. 

Czym różnią się rolety inwazyjne od bezinwazyjnych? 

Rolety inwazyjne są stosowane, gdy materiał jest ciężki i wymaga solidnej podstawy. Metoda bezinwazyjna pozwala przytwierdzić rolety bez wiercenia otworów w ścianie, lub ramie okiennej. 

Co to znaczy rolety w kasecie? 

Oznacza to, że gdy podnosimy roletę, to jej materiał jest chowany w specjalnej kasecie, która z kolei jest przytwierdzona do ściany, lub ramy okiennej.