Ile kosztują żaluzje aluminiowe?

Ile kosztują żaluzje aluminiowe

Żaluzje aluminiowe to funkcjonalna i estetyczna forma osłony okien. Sprawdza się przede wszystkim w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności.Ich mechanizm opiera się na regulowaniu nachylenia płytek, które dostosowują dopływ światła do naszych potrzeb. Jak wygląda cennik żaluzji aluminiowych?

Ile kosztują żaluzje aluminiowe – cennik 

Żaluzje w standardowych wymiarach 40 x 100 cm kosztują od 137 do 165 zł/sztukę. Z kolei większy produkt w rozmiarze 160×180 waha się od 128 do 225. Producenci oferują również żaluzje aluminiowe na wymiar. 

Żaluzje aluminiowe – wady i zalety 

Okazuje się, że żaluzje aluminiowe są bardzo trwałe. W trakcie decydowania się na tę formę osłony okien, warto zapoznać się z jej wszystkimi zaletami. 

  • Aluminium nie rdzewieje, dlatego są trwałe i sprawdzają się w pomieszczeniach z dużą wilgotnością. 
  • Aluminium cechuje się wysokim współczynnikiem przysłonięcia dopływu światła. 
  • Aluminiowe żaluzje to uniwersalne rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.
  • Aluminium jest łatwym materiałem w obróbce, dlatego dostępny jest szeroki wybór rozmiarów, a także żaluzje aluminiowe na wymiar

Z kolei to, co może stanowić wadę żaluzji aluminiowych, to dosyć szybkie osadzanie się kurzu ze względu na szerokość płytek i ręczny mechanizm sterowania. 

Żaluzje aluminiowe – właściwości i rodzaje 

Żaluzje aluminiowe zbudowane są z listewek tj. lamelek, które zostały zawieszone na lince w równych odstępach. Standardowo zachowuje się neutralną kolorystykę, dlatego ten rodzaj osłony świetnie sprawdza się dla większości wystrojów. Co więcej, możemy zdecydować się zarówno na wersję do wnętrz, jak i żaluzje aluminiowe zewnętrzne. Ten produkt występuje w kilku rozmiarach listew, do najpopularniejszych należą:

  • żaluzje aluminiowe 50mm – największy dostępny rozmiar, sprawdzają się na dużych oknach, ograniczają dostęp do parapetu, 
  • żaluzje aluminiowe 25 mm – najpopularniejsza wersja, możliwość uchylania okna bez podnoszenia żaluzji.
  • żaluzje aluminiowe 16 mm – żaluzje aluminiowe bezinwazyjne, łatwe w utrzymaniu, sprawdzają się w małych przestrzeniach. 

Żaluzje aluminiowe – na co zwrócić uwagę przy zakupie? 

Pierwszym aspektem, na jaki warto zwrócić uwagę jest sposób montażu. W zależności od naszych potrzeb możemy zdecydować się na metodę inwazyjną, lub bezinwazyjną. Następnie warto dokładnie przemyśleć kolorystykę żaluzji aluminiowych, które powinny zgrywać się z resztą wystroju. Oprócz tego do wyboru pozostają aż trzy rodzaje lameli tj. klasyczne, drewnopodobne i perforowane. Te ostatnie dostarczają odpowiedniej ilości światła dziennego, ale przy tym nie jest to uciążliwe dla osób przebywających w pomieszczeniu. W związku z tym ta opcja sprawdzi się przede wszystkim w biurach. 

Żaluzje aluminiowe dobrze sprawdzają się zarówno w środku pomieszczeń, jak i na zewnątrz. Jednak w tym drugim przypadku warto, aby były wyposażone w automatyczne sterowanie. Im więcej gwarantowanych funkcji od producenta, tym lepiej, ponieważ żaluzje zewnętrzne są jeszcze bardziej narażone na działanie czynników atmosferycznych tj. słońce, deszcz, wysoką i niską temperaturę, lub wiatr. 

Żaluzje aluminiowe – 5 często zadawanych pytań

Jakie żaluzje drewniane czy aluminiowe?

Żaluzje aluminiowe są trwalsze. Z kolei drewniane są efektowne, ale są bardziej wymagające w utrzymaniu ze względu na potrzebę częstej konserwacji. 

Jak wyczyścić żaluzje aluminiowe?

Czyszczenie żaluzji aluminiowej nie jest skomplikowane. Wystarczy do tego szczotka do kurzu, lub miękka ścierka. Materiał nie może być zbyt chropowaty, aby nie porysować płytek. 

Co jest lepsze żaluzje czy rolety? 

Łatwiejsze w montażu i tańsze są rolety. Jednak ze względu na trwałość warto rozważyć właśnie rolety, które sprawdzają się zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz. 

Jaka jest różnica między żaluzją a roletą?

Różnica między żaluzją a roletą polega na materiale, z jakiego są wykonane te produkty. Żaluzje robi się z aluminium, dzięki czemu są trwalsze. Z kolei rolety są najczęściej z materiałów syntetycznych. 

Czy żaluzje są jeszcze modne?

Tak. Gwarantuje to szeroki wybór wymiarów i dostępnych kolorów. Dzięki temu żaluzje wpasują się w każdą aranżację.