Ile kosztuje adaptacja gotowego projektu?

Ile zapłacimy za adaptację projektu

Decydując się na zakup gotowego projektu, nie można zapominać o tak istotnym elemencie, jakim jest adaptacja projektu. W gruncie rzeczy polega ona na odpowiednim dostosowaniu projektu do warunków panujących na danej działce. Konieczne jest, by projektant przygotował projekt zagospodarowania terenu, dostosował projekt do warunków zabudowy, okreslił kategorię i warunki posadowienia budynku oraz zebrał wymagane dokumenty abyśmy mogli starać się o pozwolenie na budowę.

Ile kosztuje adaptacja gotowego projektu?

Adaptacja gotowego projektu domu to koszty w przedziale 1200-3500 zł, koszt adaptacji zależny jest od ustalonego zakresu prac. Ceny zależne są także od regionu Polski.

Co wpływa na cenę adaptacji projektu?

Jednym z najważniejszych czynników wpływających na kwotę, jaką finalnie zapłacimy za adaptacje są uwarunkowania techniczne oraz nasze indywidualne potrzeby związane z dostosowaniem funkcjonalności budynku. Każdy gotowy projekt domu ma swoje ograniczenia. Adaptacje w postaci zmiany kolorów czy przemieszczenia ścianek działowych są o wiele tańsze niż dodanie, chociażby schodów, czy ingerencja w konstrukcję dachu. Jak wiemy zatem im więcej modyfikacji tym wyższe koszty.