Ile kosztuje projekt aranżacji wnętrz?

za projekt aranżacji wnętrz cena

Dobrze zaplanowane i funkcjonalne wnętrza sprawiają, że czujemy się w nich dobrze i z chęcią spędzamy tam czas wolny. Nie zawsze jednak mamy odpowiednią wiedzę i doświadczenie, które pozwoli na to, by osiągnąć harmonię, która zagwarantuje takie właśnie doznania.

Wówczas najlepszym rozwiązaniem staje się zatrudnienie architekta, który przekuje nasze pomysły w gotowy projekt.

Z takim przygotowaniem możemy przystąpić do realizacji marzeń i celów wykańczając swoje 4-kąty.

Wiele osób nie wykorzystuje jednak tej możliwości i samemu próbuje swoich architektonicznych umiejętności z różnym skutkiem. W większości przypadków popełniane na tym etapie błędy skutkują późniejszym rozczarowaniem i większymi kosztami.

Właśnie dlatego nie warto obawiać się architektów wnętrz, którzy za odpowiednią cenę przygotują projekt bazujący na indywidualnych potrzebach zlecającego.

Poniżej przedstawiamy kwoty, z jakimi należy się liczyć podczas zlecenia przygotowania projektu aranżacji wnętrza architektowi oraz czynniki, które wpływają na wzrost kosztów.

Ile kosztuje projekt aranżacji wnętrz?

W przypadku projektów koncepcyjnych wnętrz do 50m2 cena oscyluje w granicach 130-190 zł/m2 pomieszczenia. Wnętrza od 50 – 70m2 to koszt 140-170 zł/m2. Przykładowo za projekt aranżacji mieszkania 40m2 zapłacimy w przedziale 2500-5500 zł

Co wpływa na cenę projektu aranżacji wnętrza ?

Górnej granicy ceny, jaką będziemy musieli zapłacić nie da się praktycznie określić, ponieważ wszystko jest tutaj uzależnione od naszych wymagań i firmy, której zlecimy przygotowanie projektu.

Najbardziej renomowani projektanci, co oczywiste, mają wyższe ceny i dłuższy termin realizacji. Koszty, jakie poniesiemy są również zróżnicowane ze względu na rodzaj projektu. W przypadku projektu koncepcyjnego kwota za metr jest połową ceny, jaką zapłacimy za projekt kompleksowy. Projekt koncepcyjny jednak daje nam tylko ogólny pomysł na wygląd wnętrza. Projekt kompleksowy natomiast, pomimo iż jest droższy daje nam pełen obraz prac, koordynację prac, nadzór nad realizacją wszystkich założeń, przy tej okazji mogą nam być polecani potencjalni wykonawcy. W takim przypadku cena wzrasta do 250-450zł/m2