ile kosztuje demontaż punktów hydraulicznych?

ile kosztuje demontaż punktów hydraulicznych

Decydując się na inwestycję w starą, używaną nieruchomość należy liczyć się z koniecznością przeprowadzenia remontu o dużym zakresie. W wielu przypadkach należy zdemontować punkty hydrauliczne, a następnie od nowa zaprojektować i wyposażyć łazienkę. Demontażem punktów hydraulicznych powinien zająć się doświadczony fachowiec, który wykona całą przebudowę instalacji oraz sieci wodno-kanalizacyjnej. Demontaż punktów hydraulicznych cena w 2023.

Ile kosztuje demontaż punktów hydraulicznych – cena robocizny?

Za zdemontowanie jednego punktu hydraulicznego kwota do zapłaty wyniesie około 155 – 210 zł. Za zdemontowanie 4 punktów hydraulicznych w jednej łazience koszt będzie wynosił więc w granicach 620 – 840 zł.

Punkty hydrauliczne – czemu warto wiedzieć czym są punkty hydrauliczne?

Świadomość i wiedza czym są punkty hydrauliczne pozwala zaprojektować pomieszczenie na nowo z uwzględnieniem jak najmniejszej ilości prac oraz kosztów. Ważne jest skonsultowanie z ekipą fachowców w jaki sposób oni liczą punkty hydrauliczne. Niektórzy za jeden punkt uznają bowiem całe przyłącze umywalki, podczas gdy inni mogą policzyć trzy punkty, czyli przyłącze ciepłej wody, zimnej wody oraz odpływ jako osobne.

Punkty hydrauliczne – kto odpowiada za ich demontaż i przebudowę?

W przypadku domów jednorodzinnych przebudowy sieci wodno-kanalizacyjnej można dokonywać na wyraźne życzenie właściciela nieruchomości. Remont w tym zakresie w mieszkaniu wymaga zgody administracji budynku. Za demontaż punktów hydraulicznych, następnie przebudowę całej sieci oraz montaż nowych punktów powinien zabrać się doświadczony i wykwalifikowany hydraulik. Osoba wykonująca cały zakres tych prac może w późniejszym czasie zająć się również wszelkimi awariami oraz konserwacją sieci.

Jak zaprojektować poprawnie instalację sanitarną w domu?

Zaprojektowanie instalacji sanitarnej w domu wymaga zadbania o niezbędne przyłącza w każdym pomieszczeniu, które ma posiadać wodę. 

  • Wybór systemu – najczęściej w domach stosuje się system trójnikowy, który zapewnia równoległe doprowadzenie wody do urządzeń w każdym pomieszczeniu. Inną metodą może być system rozdzielaczowy. Wymaga to zamontowania specjalnego rozdzielacza na wszystkich kondygnacjach w domu. 
  • Przewody – poza zastosowaniem właściwego dla budynku systemu istotny jest wybór przewodów. Przewody z tworzywa sztucznego oraz wielowarstwowe zapewniają ochronę przed korozją. Przewody miedziane wymagają z kolei lutowania podczas montażu.
  • Zawór odcinający – jest to niezbędny element każdej instalacji wodno-kanalizacyjnej. Umożliwia całkowite odcięcie dopływu wody i uchronienie domu przed zalaniem w sytuacji wystąpienia awarii w instalacji. 
  • Filtr – nie jest to konieczne, lecz pomaga przedłużyć trwałość wszystkich części w instalacji. Ponadto filtr uniemożliwia przedostawanie się do instalacji różnych obiektów, które mogą wyrządzić szkody mechaniczne.
  • Wysokości – projektując instalację wodno-kanalizacyjną we własnym domu należy zadbać o odpowiednie wysokości, aby wszystkie sanitariaty zostały właściwie podłączone i mogły efektywnie być wykorzystywane przez domowników.

Ile kosztują sanitariaty?

  • Toaleta – za toaletę trzeba zapłacić w granicach 250 – 1000 zł w zależności od materiału, z którego toaleta jest wykonana.
  • Umywalka – za umywalkę należy zapłacić mniej więcej 150 – 500 zł.
  • Bidet – koszt zakupu bidetu waha się w granicach 300 – 1200 zł.
  • Prysznic – za prysznic do nowego domu trzeba zapłacić 1000 – 2500 zł.
  • Wanna – koszt zakupu to około 850 – 4000 zł.

Punkty hydrauliczne – 5 często zadawanych pytań

Ile kosztuje 1 punkt hydrauliczny?

Za zdemontowanie jednego punktu hydraulicznego trzeba zapłacić około 155 – 210 zł. Za zamontowanie nowego punktu koszty wyniosą mniej więcej 200 – 250 zł. Przebudowa obejmująca wykucie nowych otworów kosztuje za jeden punkt hydrauliczny w granicach 400 – 550 zł.

Jak rozumieć punkt hydrauliczny?

Punkt hydrauliczny to miejsce połączenia urządzenia z instalacją sieci wodno-kanalizacyjnej.

Ile biorą za punkt centralnego ogrzewania?

Za wykonanie jednego punktu instalacji centralnego ogrzewania trzeba zapłacić w granicach 155 – 210 zł. 

Co wchodzi w punkt hydrauliczny?

Na wykonanie jednego punktu hydraulicznego składa się wykonanie podłączenia instalacji wodno-kanalizacyjnej, podłączenie wody ciepłej oraz zimnej, a także montaż urządzenia.

Ile kosztują usługi hydrauliczne?

Wycena kosztów usług hydraulicznych jest zawsze kwestią indywidualną uzależnioną od zakresu prac.