ile kosztuje skuwanie posadzek?

ile kosztuje skuwanie posadzek

Skuwanie posadzki jest niezbędne, jeśli wystąpi awaria ogrzewania podłogowego i należy wymienić lub naprawić jego poszczególne elementy. Czasem skuwanie posadzek następuje po zakupie nieruchomości z rynku wtórnego, w której planuje się zupełnie inny rodzaj podłogi niż dotychczas. Wymiana izolacji termicznej, akustycznej lub hydroizolacji również może spowodować konieczność skucia posadzki. Skuwanie posadzek cena w 2023.

Ile kosztuje skuwanie posadzek – cena robocizny?

Za profesjonalne skuwanie posadzek trzeba zapłacić fachowcom około 50 – 75 zł/m². Skucie posadzki o powierzchni 40 m² wyniesie więc 2000 – 3000 zł. 

Posadzki – przygotowanie pomieszczenia do skuwania posadzek

Przed rozpoczęciem skuwania posadzek należy odpowiednio przygotować całe pomieszczenie. W przeciwnym razie możliwe jest wystąpienie trudności oraz dużych przeszkód podczas wykonywania pracy. W pierwszej kolejności trzeba wynieść wszystkie przedmioty, meble oraz urządzenia, które znajdują się w pomieszczeniu. Następnie z posadzki trzeba zdjąć znajdującą się na niej wykładzinę oraz wszystkie listwy podłogowe. W niektórych sytuacjach niezbędne jest również usunięcie elementów instalacji wodno-kanalizacyjnej. Warto przed podjęciem się skuwania posadzki odnaleźć dokładnie odwzorowany plan przebiegu wszystkich komunikacji, które mogą znajdować się w podłodze. 

Posadzki – narzędzia i technologie do skuwania posadzek

Skuwanie posadzek możliwe jest wyłącznie z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu w postaci odpowiednich maszyn lub narzędzi. Młot pneumatyczno-hydrauliczny to metoda udarowa do skuwania konstrukcji żelbetowych. Młoty są stosunkowo lekkie, mają małe rozmiary i nie powodują przesadnego hałasu. W pomieszczeniach mieszkalnych lepiej wykorzystać metodę cięcia linowego lub diamentowego ze względu na znacznie mniejszy hałas oraz ilość wytwarzanego kurzu. Technologia cięcia nie wytwarza siły uderzeniowej więc występuje ryzyko naruszenia lub zburzenia konstrukcji budynku.

Posadzki – skuwanie posadzek krok po kroku

Po przygotowaniu pomieszczenia według wytycznych można rozpocząć skuwanie posadzek za pomocą wybranych technologii oraz profesjonalnego sprzętu i narzędzi.

  • Skuwanie – skuwanie posadzek młotem pneumatyczno-hydraulicznym należy wykonywać bardzo ostrożnie. Powstały w ten sposób gruz może bowiem odpryskiwać i odpadać na różne strony powodując utrudnienia. Najlepiej skuwać posadzki według ustalonego planu kawałek po kawałku.
  • Usuwanie gruzu – warto przygotować sobie odpowiednie elementy w postaci łopaty, taczki oraz kosza zsypowego, które pozwolą na sprawne usunięcie całego gruzu w trakcie skuwania. Gruz można usunąć po zakończeniu pracy w całym pomieszczeniu, lecz często odbywa się to na przemian. 
  • Sprzątanie – ostatnim krokiem jest dokładne oczyszczenie całego pomieszczenia z powstałego kurzu zanim rozpoczną się kolejne prace remontowe.

Ile kosztują narzędzia do skuwania posadzek?

Młot pneumatyczno-hydrauliczny kosztuje około 2500 – 3500 zł. 

Posadzki – 5 często zadawanych pytań

Jaka cena za kucie betonu?

Za skucie posadzek w mieszkaniu, domu lub lokalu użytkowym trzeba fachowcom zapłacić około 50 – 75 zł/m². Przykładowo za skucie posadzek o powierzchni 40 m² kwota wyniesie w granicach 2000 – 3000 zł.

Jak łatwo skuć beton?

Skuwanie betonu i posadzek w zasadzie nigdy nie jest łatwe. Można do tego użyć specjalny młot pneumatyczno-hydrauliczny. Najlepiej jednak skorzystać z profesjonalnej usługi fachowców.

Jak obniżyć poziom podłogi?

Żeby skutecznie obniżyć poziom podłogi należy przeprowadzić umiejętne frezowanie lub ostrożne skuwanie posadzek. Jeśli zostanie skute zbyt dużo materiału niezbędne może być wyrównywanie posadzek specjalnymi metodami.

Czy można skuć posadzkę w bloku?

Jest to oczywiście możliwe. Warto jednak najpierw uprzedzić wszystkich sąsiadów, gdyż skuwanie posadzek może powodować uciążliwy hałas oraz nieprzyjemne drgania. 

Jaki młot do kucia posadzki?

Do skuwania posadzek najczęściej używa się młota pneumatyczno-hydraulicznego. Profesjonalne firmy mają również inne technologie i narzędzia do skuwania posadzek bez nadmiaru kurzu oraz hałasu.