ile kosztuje dezynsekcja?

ile kosztuje dezynsekcja

Pojawienie się w domu pluskiew lub innych owadów i szkodników to nie tylko duża uciążliwość dla domowników, lecz przede wszystkim sytuacja niezwykle niebezpieczna. Niezbędna w takich przypadkach jest profesjonalna dezynsekcja, dzięki której dom lub mieszkanie zostaną skutecznie oczyszczone, a domownicy odzyskają poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Dezynsekcja wymaga użycia specjalistycznych środków i sprzętu, a także zachowania maksymalnych środków ostrożności. Dezynsekcja cena w 2023.

Ile kosztuje dezynsekcja – cena robocizny?

Za dezynsekcję opryskową trzeba zapłacić około 400 – 600 zł. W przypadku dezynsekcji żelowej koszt usługi waha się w granicach 120 – 160 zł. Dezynsekcja termiczna wymaga opłaty około 250 – 370 zł. Standardowa, dwukrotna procedura odpluskwiania mieszkania to z kolei koszt wahający się od 800 – 1000 zł.

Dezynsekcja – jak rozpoznać obecność owadów w mieszkaniu?

Wszystkie owady, robaki i insekty unikają kontaktu z człowiekiem, dlatego zauważenie ich obecności we własnym mieszkaniu czasem jest bardzo trudne. Niewielkich rozmiarów owady kryją się w bardzo niewielkich szczelinach i przestrzeniach trudno dostępnych dla ludzkiego wzroku. Aby mieć pewność braku obecności między innymi pluskiew w domu należy dokonać kontroli łóżka. Używając mocnej latarki i ostrego narzędzia należy sprawdzić dokładnie szczeliny znajdujące się pod materacem i w ramie mebla. O obecności insektów mogą świadczyć również odchody, które są niewielkich rozmiarów. Należy być uważnym na regularnie pojawiające się czarne kropki w pobliżu rogów łóżek i mebli. Kolejnym objawem obecności owadów takich jak pluskwy w mieszkaniu mogą być niewielkie ugryzienia na kończynach domowników. Najczęściej ugryzienia znajdują się w pobliżu pachwin i przybierają formę kilku prosto ułożonych dziurek. Niechcianych insektów warto również szukać w miejscach wilgotnych, czyli w pobliżu odpływów kanalizacyjnych.

Dezynsekcja – jakie szkodniki można zwalczyć dezynsekcją?

W zależności od rodzaju szkodnika występującego w mieszkaniu profesjonaliści mogą zastosować nieco inne metody działania.

  • Pluskwy – w celu zlikwidowania pluskiew z mieszkania najczęściej stosuje się metodę zamgławiania. Nieco rzadziej stosowane są również metody opryskowe. W przypadku obecności w mieszkaniu pluskiew dezynsekcję należy koniecznie powtórzyć przed upływem 3 tygodni. Zapewni to wytępienie nawet dopiero rozwijających się młodych osobników, które powstały w trwającym wcześniej cyklu rozrodczym.
  • Prusaki – ten rodzaj szkodnika pojawia się nie tylko w mieszkaniach, lecz również miejscach użytku publicznego, takich jak szkoły i hotele. Dlatego też stosuje się metodę, która jest bezpieczna dla ludzi i odbywa się za pomocą profesjonalnego żelowania. 
  • Karaluchy – w przypadku karaluchów również stosuje się metody żelowe, choć skuteczne jest również zamgławianie i opryskiwanie. Konkretną metodę specjaliści dobierają ze względu na ilość szkodników oraz rodzaj pomieszczenia, w którym odbywa się dezynsekcja.
  • Komary – jeśli w mieszkaniu, domu lub innym miejscu zalęgnie się duża populacja komarów niezbędne jest zastosowanie jednocześnie kilku metod zwalczania. Najczęściej fachowcy decydują się na zamgławianie, opryskiwanie i jednoczesne stosowanie specjalistycznych środków biobójczych do źródeł wody.
  • Inne szkodniki – dezynsekcję można skutecznie zastosować również na szerszenie, mrówki, osy, rybiki, wszy i wiele innych. Metodę dobiera się wtedy indywidualnie po konsultacji ze specjalistami.

Dezynsekcja – dlaczego nie należy zwlekać z wykonaniem dezynsekcji?

Dezynsekcję należy wykonać możliwie jak najszybciej po dostrzeżeniu pierwszych objawów obecności szkodników w domu lub mieszkaniu. Prusaki i karaluchy mogą powodować rozprzestrzenianie się groźnych chorób zakaźnych, takich jak gruźlica, cholera czy też rotawirusy. Człowiek po kontakcie ze szkodnikami narażony jest na wystąpienie alergii, a nawet astmy powodowanej przez alergeny. Domownicy mogą również zostać zainfekowania bakteriami salmonelli. Grypy bądź różnego rodzaju pasożytami. Poza zagrożeniem dla zdrowia, a nawet życia człowieka insekty wyrządzają również szkody w mieszkaniu. Między innymi zanieczyszczają pomieszczenia odchodami, naruszają meble i konstrukcje drewniane lub budują trudne do usunięcia gniazda.

Ile kosztują narzędzia i środki do dezynsekcji?

Za profesjonalny zamgławiacz trzeba zapłacić około 2600 – 3000 zł. Opryskiwacz do rozpylania specjalistycznych środków kosztuje około 600 – 750 zł.  

Dezynsekcja – 5 często zadawanych pytań

Jak wygląda dezynsekcja?

Profesjonalna dezynsekcja może przybrać formę opryskiwania, żelowania lub zamgławiania. Metodę dobierają fachowcy w zależności od rodzaju szkodników.

Jaki jest koszt dezynsekcji?

W zależności od metody, rodzaju obecnych w mieszkaniu szkodników oraz ilości powtórzeń koszty wahają się od 120 – 400 zł.

Po co jest dezynsekcja?

Dezynsekcję przeprowadza się w celu usunięcia szkodników groźnych dla zdrowia i życia człowieka.

Czy pluskwy wracają po dezynsekcji?

Dezynsekcję należy powtórzyć 2 raz przed upływem 3 tygodni, aby pluskwy nie pojawiły się ponownie po okresie rozrodczym. Dla pewności i pełnej satysfakcji domowników zaleca się 3 powtórzenie dezynsekcji również po upływie kolejnego miesiąca.

Co przyciąga pluskwy?

Pluskwy lgną do człowieka szczególnie w godzinach nocnych. Przyciąga je ciepło wytwarzane przez organizm człowieka, wydychany dwutlenek węgla oraz wszystkie substancje, które mogą być wydzielane przez ciało.