Ile kosztuje kontener na gruz – cena 2023?

Ile kosztuje kontener na gruz

Prace remontowe wiążą się z obecnością odpadów, których utylizacja i transport  często wymaga wsparcia. Oczywiście możemy zapakować gruz do odpowiednio dużych wiader i samodzielnie wywieź całość do instytucji zajmującej się przyjmowaniem odpadów budowlanych, jednak jest zajęcie pochłaniające dużo czasu i energii. Najlepiej więc wypożyczyć kontener i zapakować do niego niechciany gruz. Ile kosztuje wypożyczenie kontenera na gruz oraz gdzie należy się zgłosić, aby go wynająć ?

Ile kosztuje kontener na gruz?

Cena takiej usługi uzależniona jest od rozmiaru kontenera i regionu, w którym mieszkamy. Jednak średnia cena to 230-320 zł za kontener o wielkości 1,7-3,7 m3. Natomiast cena wywozu gruzu zależy od pojemności kontenera. Za wywóz kontenera o pojemności 1,7 zapłacimy ok. 220-300 zł, zaś za  większy kontener o pojemności 6-7 m3 600-900 zł.

Jakie są rodzaje kontenerów na gruz?

  • Mulda gruzowa: jest to najmniejszy zbiornik z dostępnych (pojemność 1,7m3). Jest to kontener otwarty i rozłożysty, co ułatwia wrzucanie odpadów do środka;
  • Kontener otwarty: najczęściej średniej wielkości kontenery (3-7 m3). Najpopularniejsze kontenery o kształcie prostopadłościanu. Kontenery otwarte posiadają drzwiczki, które ułatwiają znacznie ułatwiają wyrzucanie do wnętrza odpadów;
  • Kontener zamknięty: tego typu kontenery wykorzystuje się w miejscach ruchliwych, gdzie unoszący się pył oraz obecność kontenera mogłaby generować niepotrzebne zagrożenie. Zamknięta forma uniemożliwia również dostęp do środkach osobom nieupoważnionym.

W jaki sposób pakować gruz?

Gruz najlepiej zapakować do worków z tworzywa sztucznego bądź grubej folii i wywieźć na pobliskie wysypisko śmieci. Warto również przejrzeć ogłoszenia w internecie, gdyż często gruz przyjmowany jest na placach budowy przy stawianiu fundamentów bądź wyrównywaniu działek. Usługi wywozu gruzu świadczy Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Po umówieniu szczegółów Przedsiębiorstwo podstawi pod nasz dom kontener, a później odbierze go wraz z zawartością i zutylizuje. Przypomnieć należy, że za  wyrzucanie gruzu do zwykłych kontenerów grozi nam mandat w wysokości do 500 złotych.

Co możemy wrzucać do kontenera na gruz?

Do kontenera na odpady budowlane nie możemy wrzucać wszystkiego, co znajdziemy na placu budowy. Oczywiście do środka trafić może beton, cegły oraz wszelkie elementy ceramiczne. Oprócz tego może znale źć się tam styropian, folia, tynki, płyty kartonowo-gipsowe, drewno, papiery, metale oraz framugi drzwi lub okien. Ponadto pracownicy sortowni przyjmą od nas kawałki starego parkietu, wykładziny lub tapety, a często nawet i stare meble.

Tego, co kategorycznie nie możemy wrzucać do środka są wszelkie elektro-śmieci, ponieważ są one utylizowane w inny sposób. Mowa tutaj o starych urządzenia AGD i RTV oraz lampach. Ponadto do kontenera nie powinniśmy wrzucać azbestu oraz eternitu oraz opon samochodowych.