ile kosztuje montaż drzwi w Castoramie?

montaż drzwi castorama cena

Prawidłowo zamontowane drzwi to gwarancja uzyskania nie tylko estetycznego efektu, lecz również większej szczelności oraz prawidłowej izolacji cieplnej i akustycznej w mieszkaniu. Drzwi Castorama należy odpowiednio dopasować do przygotowanych otworów między innymi poprzez wykonanie precyzyjnych pomiarów oraz wybór właściwego modelu. Podczas dokonywania wyboru konkretnych drzwi należy pamiętać o stronie, na którą mają się otwierać. Montaż drzwi Castorama cena w 2023.

Ile kosztuje montaż drzwi Castorama – cena robocizny?

Za montaż wewnętrznych drzwi koszty robocizny mogą wynieść w granicach 290 – 320 zł w przypadku modeli jednoskrzydłowych. Koszt robocizny montażu drzwi dwuskrzydłowych waha się około 490 – 530 zł. Za zamontowanie 5 par drzwi Castorama jednoskrzydłowych w mieszkaniu trzeba zapłacić za robociznę mniej więcej 1450 – 1600 zł.

Drzwi Castorama – rodzaje i właściwości 

Od wyboru modelu drzwi wewnętrznych uzależniony jest późniejszy komfort użytkowania. Drzwi można podzielić na kilka rodzajów między innymi ze względu na sposób ich otwierania. 

  • Uchylne drzwi – modele uchylnych drzwi Castorama oferuje w szerokości od 60 do nawet 100 cm. Aby je zamontować i użytkować w swobodny sposób należy dysponować odpowiednią przestrzenią w mieszkaniu. Uchylne drzwi mogą być wykonane zarówno z drewna, jak i szkła, a także występują w wersji jednoskrzydłowej lub dwuskrzydłowej. Można więc powiedzieć o tym, że wybór drzwi uchylnych Castorama jest zdecydowanie największy.
  • Przesuwne drzwi – otwierając oraz zamykając zamontowane drzwi przesuwne używa się do tego specjalnych prowadnic. Dzięki temu drzwi zostają ukryte w ścianie lub odsunięte wzdłuż jej krawędzi i nie zajmują w mieszkaniu zbyt wiele przestrzeni. Drzwi przesuwne również występują w modelach jedno lub dwuskrzydłowych. Niestety montaż drzwi przesuwnych jest bardziej skomplikowany i można to uznać za ich największą wadę. 
  • Harmonijkowe drzwi – podczas otwierania oraz zamykania drzwi poruszają się na specjalnej szynie zamontowanej w ościeżnicy. Całe drzwi składają się po jednej stronie, dzięki czemu nie potrzebują w zasadzie żadnej wolnej przestrzeni wokół otworu drzwiowego. Ze względu jednak na składanie się po jednej stronie otworu, przejście jest nieco węższe niż w przypadku drzwi przesuwnych oraz uchylnych.

Drzwi Castorama – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Podczas sprawdzania wszystkich modeli drzwi Castorama w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na rodzaj wykorzystanego do ich stworzenia materiału. Drzwi mogą być wykonane z litego drewna, materiału drewnopochodnego, szkła bądź jeszcze innych surowców. Kolejny istotny aspekt to wymiary, które muszą być dopasowane do otworów drzwiowych przygotowanych w poszczególnych pomieszczeniach mieszkania. Ostatnią kwestią jest wzornictwo, które stanowi indywidualne kryterium. W Castoramie dostępne są drzwi w najróżniejszych stylach, posiadające ciekawe aplikacje, przeszklenia oraz nietypowe otwory. Wygląd drzwi powinien przede wszystkim pasować do aranżacji wnętrz mieszkania.

Drzwi Castorama – montaż krok po kroku

Montaż wewnętrznych drzwi Castorama w mieszkaniu zapewnia wszystkim domownikom więcej prywatności, poprawia ogólną estetykę i wpływa na akustykę. Prawidłowo przeprowadzony montaż to gwarancja właściwej izolacji oraz funkcjonalność w codziennym użytkowaniu.

  • Montaż ościeżnicy – nie ma możliwości zamontowania drzwi bez ościeżnicy, dlatego w pierwszym kroku należy użyć klinów do jej ustabilizowania w otworze w ścianie. Kliny nie mogą być jednocześnie zbyt mocno wbijane, aby nie przyczyniły się do zniekształcenia ościeżnicy. Następnie należy przy pomocy poziomicy oraz specjalnych kołków zamontować ościeżnicę na stałe i wypełnić wszystkie szczeliny pianką montażową.
  • Montaż drzwi – po upewnieniu się, że ościeżnica jest stabilnie zamontowana można przystąpić do montowania skrzydła wybranych drzwi. Jeśli drzwi są zbyt wysokie należy je ostrożnie skrócić. Drzwi należy założyć na odpowiednie zawiasy.
  • Regulacja – istotnym etapem jest regulacja zawiasów. Za pomocą śrub można nieco zmienić pozycję skrzydła drzwi, aby dobrze się domykały i nie powstawała żadna szczelina. 
  • Założenie klamki – ostatnim etapem jest zamontowanie wybranej klamki. Do klamki w zestawie najczęściej dołączone są odpowiednie śruby, którymi należy ją przymocować do skrzydła drzwi.

Ile kosztują drzwi Castorama?

Ceny wewnętrznych jednoskrzydłowych drzwi Castorama wahają się już od około 200 zł za najprostsze modele wykonane z materiału drewnopochodnego do 900 zł za produkty wykonane ze szkła lub litego drewna. 

Drzwi Castorama – 5 często zadawanych pytań

Czy w Castoramie można zamówić drzwi z montażem?

Jak najbardziej jest to możliwe. Należy zaznaczyć chęć skorzystania z profesjonalnego montażu podczas składania zamówienia na wybrane modele drzwi.

Czy drzwi z Castoramy są dobre?

Drzwi z Castoramy mają bardzo dobrą jakość i jednocześnie naprawdę atrakcyjne ceny.

Ile za wstawienie drzwi wewnętrznych?

Za montaż wewnętrznych drzwi Castorama trzeba zapłacić około 290 – 320 zł.

Ile kosztują drzwi wewnętrzne do mieszkania?

Za drzwi wewnętrzne Castorama w zależności od rodzaju i modelu trzeba zapłacić 200 – 900 zł.

Jak długo trwa montaż drzwi wewnętrznych?

Montaż trwa maksymalnie kilka godzin.