Cennik montażu instalacji alarmowej w domu?

Ile kosztuje montaż instalacji alarmowej w domu

Zabezpieczenie domu przed włamaniem i niespodziewanymi zdarzeniami to jedno z podstawowych zadań, jakie musimy wykonać, by móc być bezpiecznym we własnych czterech ścianach. Instalacje alarmowe pozwalają nie tylko mieć kontrolę na tym, czy nikt nie próbuje nas okraść, ale również pozwalają chronić dom i jego mieszkańców przed pożarem, czy ulotnieniem się gazu. W ten sposób chronimy zdrowie wszystkich domowników, co w gruncie rzeczy jest wartością nie do oszacowania. To ile zapłacimy za wykonanie takiej inwestycji, zależy od tego, jakie systemy montujemy i jakie wyzwania mają one do wykonania. Oczywiście nie obejdzie się również bez profesjonalnego montażu, który zagwarantuje bezproblemowe działanie i skuteczność. Koszty, jakie przyjdzie nam zapłacić za taką pracę, prezentujemy poniżej.

Ile zapłacimy za montaż instalacji alarmowej? 

Zaprojektowanie instalacji wraz z wyliczeniem wszystkich kosztów i punktów nadzoru to koszt 500-1000 zł w zależności od użytych rozwiązań. Wykonanie instalacji w budynku do 150 m2 wraz z powiadomieniami GSM to koszt od 1200 zł do 2600 zł. W jego cenę wliczają się montaż centrali alarmowej 150 zł/szt, montaż czujników i sygnalizatorów średnio 35-40 zł/szt, czy programowanie całej instalacji i powiadomień, które kosztuje średnio 150-200 zł. W przypadku budynków powyżej 150 m2 ceny zaczynają się od 2600 zł, kończąc nawet na 4500 zł. Oczywiście mówimy tutaj o budynkach mieszkalnych i domach jednorodzinnych. 

Od czego zależy cena montażu instalacji alarmowej?

Koszty, jakie finalnie poniesiemy za wykonanie, w dużej mierze uwarunkowane są wielkością danego domu oraz liczbą punktów z zamontowanymi czujnikami. Każdy dodatkowy to koszt w granicach 50-100 zł, ponieważ konieczne jest jego zamontowanie, ale i podłączenie. Nie bez znaczenia jest również technologia, z jaką pracujemy. Im bardziej zaawansowana i skomplikowana instalacja, tym większe koszty jej montażu i konfiguracji. Dzieje się tak głównie dlatego, że monterzy w wielu przypadkach przechodzą specjalne kursy, które pozwalają im na pracę z dana technologią. Przekłada się to na konkurencyjność i renomę danej firmy, za którą również płacimy. Branie tego pod uwagę pozwoli na znalezienie pewnych oszczędności, jeśli szukamy budżetowych rozwiązań.