Cennik podłóg 3D w 2023

Podlogi-3D cena

Podłoga 3D najczęściej wykonywana jest z żywicy, płytek ceramicznych lub szkła. Tego typu rozwiązanie coraz częściej pojawiają się w mieszkaniach. Choć z pozoru wydaje się to pomysłem ekscentrycznym, podłogi 3D mogą zupełnie odmienić charakter wnętrza, nadać mu odwagi i dynamizmu. Producenci oferują bardzo szeroką paletę wzorów: od abstrakcyjnych grafik i iluzji optycznych, po realistyczne zdjęcia. Co prawda zalecamy ostrożność przy wyborze wzoru, jednak każdy pomysł jest w stanie wkomponować się dobrze zaprojektowane wnętrze i stanowić doskonałe uzupełnienie naszej wizji. Ile tak naprawdę kosztują podłogi 3D? Przygotowaliśmy dla was przegląd ofert producentów wraz z cenami. 

Ile kosztuje podłoga 3D?

Za najprostszy model podłogi 3D wykonany z żywicy epoksydowej zapłacimy ok. 140-170 zł/m2. Lepsze jakości posadzki wykonane z żywicy poliuretanowej  (antypoślizgowe, antybakteryjne, o grubszej warstwie żywicy) to wydatek rzędu 190 – 250 zł/m2 posadzki. Za montaż podłogi 3D zapłacimy średnio 70 – 130 zł/m2 posadzki. Jednak należy pamiętać, że często cenę montażu ustala się indywidualnie z wykonawcą.

Co kształtuje cenę podłogi 3D?

Cenę podłogi 3D kształtuje przede wszystkim jakość żywicy, jej grubość oraz potencjalna potrzeba zastosowania dodatkowych środków przy montażu. Oczywiście największe znaczenie ma rozmiar pomieszczenia, w którym podłogę 3D zamierzamy umieścić. Producenci oferują podłogi antybakteryjne, antypoślizgowe oraz o wydłużonej żywotności. Dodatkowe opłaty dotyczyć mogą lakierowania lub przygotowania wybranej przez nas grafiki.

Jeśli chodzi o podłogi 3D wykonane z płytek ceramicznych oraz szkła, tutaj sprawa wygląda nieco inaczej. Koszt podłogi zależy od jakości szkła oraz płytek ceramicznych, na które nadrukowana zostaje grafika. Podłogi 3D stworzone z płytek ceramicznych lub szkła są zdecydowanie tańsze od żywicznych posadzek.

Jak wybrać odpowiedni wzór i typ podłogi?

Przy wyborze wzoru najlepiej jest kierować się własną intuicją oraz gustem. Ważne jest, aby podłoga 3D była dopasowana do reszty wnętrz, a nie tworzyła coś w rodzaju kontrapunktu. Przed samym zakupem warto przedyskutować rodzaj grafiki z innymi domownikami, bowiem nie każdemu może odpowiadać podłoga imitująca przepaść lub wiszący most. Natomiast przy wyborze typu żywicy, musimy wiedzieć jak mocno eksploatowana jest podłoga w danym pomieszczeniu oraz fakt, czy posiadamy dzieci. Do łazienek z pewnością zaleca się stosowanie mocniejszych żywic, jak np. żywica poliuretanowa, która zapewni wytrzymałość na uszkodzenia oraz wilgoć panującą w łazience, dodatkowo posiada właściwości antypoślizgowe i antygrzybiczne. W kuchni bez problemu odnajdzie się żywica epoksydowa, która również zapewni wytrzymałość na ścieranie i odpowiednią przyczepność.