Ile kosztuje montaż pieca na pellet?

Ile kosztuje montaż pieca na pellet

Piece na pellet są neutralne pod względem emisji CO2, w pełni automatyczne, łatwiejsze w obsłudze niż piece opalane drewnem oraz charakteryzują się niską emisją cząstek stałych.

Dobrze sprawdzają się jako dodatkowe ogrzewanie pomiędzy sezonami. Pellet z języka angielskiego oznacza granulkę i to właśnie w takiej postaci zawiera się paliwo grzewcze.

Spalanie odbywa się w palniku, a nie jak w przypadku tradycyjnych kotłów – na ruszcie pieca. Sprawdźmy, jak kształtują się ceny montażu pieca na pellet oraz jaka jest cena nowego pieca.

Od czego zależy koszt montażu pieca na pellet?

Koszt montażu pieca na pellet uzależniony jest w dużej mierze od wielkości całej instalacji oraz poziomu zaawansowania samego pieca.

W kosztorysie należy uwzględnić ilość urządzeń do zamontowania w kotłowni oraz samo przystosowanie pomieszczenia do spełniania swojej roli. Im większa moc grzewcza pieca, tym cena za jego instalacje może wzrastać.

Dodatkowym elementem będzie miejsce oraz oferta firmy, u której zamawiamy nasz piec. Warto zainteresować się ofertą zawierającą w sobie koszt montażu, wówczas możemy liczyć na specjalne rabaty.

Ile kosztuje montaż pieca na pellet?

Montaż pieca na pellet w domu o powierzchni do 200 m2 wyniesie średnio 2000-2300 zł. Dodatkowo należy zapewnić montaż specjalnych pomp grzewczych oraz instalacji rozprowadzających ciepło w tym przypadku cena wynosi ok. 500- 700 zł. Za pierwsze uruchomienie pieca oraz profesjonalną kalibrację zapłacimy ok. 500-600 zł.

Rodzaje pieców na pellet?

Poszczególne piece na pellet różnią się od siebie rodzajem palnika oraz systemami usprawniającymi proces oczyszczania oraz samego spalania. Najbardziej popularne piece wyposażone są w automatyczne palniki i autonomiczne systemy podawania paliwa: system ślimakowy oraz pneumatyczny.

  • Podajnik pneumatyczny: umożliwia przekazywanie paliwa na duże odległości. Dzięki czemu możemy transportować automatycznie paliwo z pomieszczeń oddalonych od kotłowni. Ponadto podajniki pneumatyczne poprawiają jakość i wydajność spalania.
  • Podajniki ślimakowe: jest to znacznie prostsze i tańsze rozwiązanie, które przy pomocy wału śrubowego pobiera pellet ze zbiornika i przekazuje bezpośrednio do palnika.

Warto zaznaczyć, że niektóre modele pieców zostały wyposażone w możliwość zdalnego sterowania spalaniem za pomocą WIFI.

Piece z pełnym monitoringiem są znacznie droższe od standardowych modeli, jednak umożliwiają stałą obserwację poziomu spalania, co przekłada się na lepsze dostosowywanie grzania do aktualnych potrzeb domowników.  

Sprawdź aktualne ceny kominków na pellet!

Ile kosztuje piec na pellet?

Za piec do mieszkania nie przekraczającego 120 m2 z palnikiem retortowym zapłacimy ok. 6000-7000 zł. Za piec do domu o powierzchni do 200 m2 z palnikiem zasypowym musimy zapłacić średnio 9000-11000 zł. Najdroższe piece na pellet wyposażone w specjalne systemy czyszczenia palnika oraz monitoringu spalania do wydatek rzędu 11000-14000 zł.