Ile kosztuje montaż regałów magazynowych?

montaż regałow magazynowych cena

Regały magazynowe sprawdzają się doskonale zarówno w dużych magazynowych halach, jak i w  garażu oraz przydomowym kantorku lub altance.

Dzięki sporemu udźwigowi oraz odporności na uszkodzenia mogą służyć przez kilkanaście lat. Producenci oferują regały, w których półki wykonane są z metalu lub płyt wiórowych.

Równie istotna co jakość regału magazynowego jest sposób i precyzja montażu. Bez tego nawet najmocniejsze półki mogą stracić stabilność.

Artykuł zawiera aktualne ceny montażu regałów magazynowych oraz przegląd cen samych regałów.

Montaż regałów magazynowych – co wpływa na koszt?

Koszt montażu regałów magazynowych zależy od rodzaju systemów, które zamierzamy zamontować oraz sposobu samego montażu.

Głównym czynnikiem kształtującym cenę jest wielkość regałów (wysokość), konieczność użycia specjalistycznego sprzętu oraz koszt transportu oraz wynajęcia pracowników. Nie możemy również zapominać o kosztach demontażu starych regałów oraz przygotowaniu ściany pod montaż nowych.

Ile kosztuje montaż regałów magazynowych?

Za montaż regałów magazynowych o prostej konstrukcji musimy zapłacić średnio 150 – 200 zł za godzinę pracy ekipy montującej. W przypadku bardziej skomplikowanych systemów, które wymagają użycia zaawansowanego sprzętu cena wynosi ok. 250 – 300 zł/h.

Jakie są rodzaje regałów magazynowych?

  • Regały tradycyjne: są najpopularniejszymi regałami montowanymi w przestrzeniach użytkowych. Posiadają półki rozmieszczone w stały odległościach, które poddają się indywidualnej modyfikacji.
  • Regały przesuwne: zbudowane są z modułów i służą do magazynowania produktów jednorodnych o niskiej rotacji. Dzięki rozsuwanym kolumnom, wewnątrz tworzy się droga, którą mogą poruszać się wózki widłowe oraz podnośniki. Zaletą regałów przesuwnych jest to, że mogą podwoić pojemność magazynu, jednak zajmują dużo miejsca,
  • Regały dynamiczne: są to rodzaje regałów przesuwnych, które korzystają z siły grawitacji palet oraz towarów umieszczonych na ich półkach. W tym celu wykorzystują one specjalne rolki, które poruszają regałami.
  • Regały wspornikowe (dłużycowe): służą do magazynowania materiałów ponadprzeciętnie długich. Opierają się na wspornikach montowanych do ściany. Dobrze optymalizują i wykorzystują przestrzeń.
  • Regały paletowe: przeznaczone są do magazynowania rzeczy umieszczonych na paletach. Producenci oferują szeroką gamę regałów paletowych, które dostosowują do konkretnych palet i potrzeb klientów. Tego typu regały korzystają z rozwiązań HX, która jest podstawową technologią do składowania palet na dużych wysokościach,
  • Regały automatyczne Modula: jest to nowoczesne rozwiązanie magazynowe, które stanowi odpowiedź na regały konwencjonalne. Modula pozwala magazynować dużą ilość  towarów, które przy pomocy windy transportowane są do operatora. Regały Modula mogą sięgać nawet do 16 metrów wysokości, co pozwala efektywnie wykorzystać całą przestrzeń magazynową.