Cennik montażu szamba betonowego – cena w 2023

Ile kosztuje montaż szamba betonowego

 Budując każdy budynek niezależnie od tego, czy jest to dom jednorodzinny czy letniskowy, musi posiadać odprowadzenie nieczystości. Jeśli nie mamy możliwości przyłączenia do publicznej kanalizacji pozostaje nam do wyboru montaż przydomowej oczyszczalni ścieków lub szamba betonowego. Druga propozycja w gruncie rzeczy wygrywa prostotą rozwiązania. Jeśli bowiem mamy domek na działce, do którego przyjeżdżamy tylko latem, idealnie sprawdzi się tam system prosty i tani zarówno w montażu, jak i obsłudze. Na miejsce dostawy przyjeżdża bowiem gotowy zbiornik prefabrykowany z odpowiednimi certyfikatami, który zostaje zamontowanyi szczelnie zamknięty. Wystarczy jedynie podłączyć go do całej instalacji kanalizacyjnej i gotowe. Oczywiście ma to swoje minusy, spowodowane, chociażby koniecznością regularnego opróżniania zbiornika. Nie mniej jednak koszy eksploatacyjne w wielu przypadkach są o wiele mniejsze niż zakup oczyszczalni. Poniżej przedstawiamy koszty, z jakimi należy się liczyć kupując szambo betonowe. 

Ile kosztuje szambo betonowe? 

Zbiorniki o pojemności 4-5 m3, przeznaczone stricte do domków letniskowych to koszt, 500-750 zł. W przypadku zbiorników o pojemnościach przekraczających 10 m3 koszty samego montażu mogą oscylować w granicach 1200-2000 zł.

Oczywiście w przypadku większych zbiorników koszt przygotowania i montażu będzie większy, nie mniej jednak są to przypadki bardzo sporadyczne i w większości przypadków koszt umieszczenia zbiornika nie przekroczy 2000 zł. 

Przydomowe oczyszczalnie ścieków!  

Co wpływa na cenę montażu szamba betonowego?

Jak widać powyżej koszty jakie przyjdzie nam zapłacić za zamontowanie zbiornika bardzo mocno uzależnione są od jego wielkości. Jest to dość oczywiste, ponieważ im większy zbiornik tym głębszy wykop.

W rezultacie wymaga to zatrudnienia koparki czy pracowników co przekłada się na koszt. Wielkość ma również znaczenie ze względu na koszty transportu, za które wiele firm pobiera dodatkowe opłaty szczególnie jeśli miejsce instalacji jest sporo oddalone od producenta. Branie tego pod uwagę jest ważne, ponieważ możemy w ten sposób zapobiec niespodziewanym kosztom, których się nie spodziewaliśmy.