Ile kosztuje wykonanie ścianki działowej g-k?

wykonanie ścianki działowej g-k

Wykorzystanie płyt gipsowo-kartonowych to jedna z metod pozwalających na dość szybką i prostą w realizacji zmianę w układzie pomieszczeń.

Dzięki temu można niskimi kosztami wydzielić dodatkowe pomieszczenie czy zapewnić większy komfort w pracy.

Postęp technologiczny sprawił jednak, że zarówno producenci gotowych rozwiązań, jak i firmy budowlane oferują wiele rozwiązań w takich sytuacjach. Mowa tutaj jednakowo o bloczkach betonowych, ściankach ceramicznych czy ściankach wykonanych z cegły klinkierowej.

Jednakże jak wiele rozwiązań ich głównym minusem jest cena i większa problematyczność na tle ścian z płyty gipsowo-kartonowej. Niska waga elementów, prosty montaż, który nie wymaga specjalistycznych narzędzi ani umiejętności sprawia, że nawet mało doświadczeni majsterkowicze poradzą sobie z jej montażem.

Bądź co bądź, wymaga to poświecenia czasu, którego brak determinuje zgłoszenie się do fachowców. Tutaj również zapłacimy mniej w porównaniu z innymi metodami a sama realizacja przebiegnie szybciej. Poniżej przedstawiamy szczegóły co do kosztów wykonania takiej ścianki działowej.

Ile zapłacimy za wykonanie ścianki działowej?

Wykonanie ścianki działowej z płyt k-g to koszt 50-70 zł/m2. W cenie tej zawiera się przygotowanie miejsca pod ściankę docinanie i montaż elementów oraz prace związane z wyszlifowaniem nowo powstałe ścianki. Do kosztów należy doliczyć również zakup potrzebnych materiałów jak, chociażby płyta kartonowo-gipsowa 6-10zł/m2 czy profile montażowe.

Co wpływa na różnice w cenie? 

Cena montażu jest bardzo mocno uwarunkowana lokalizacją inwestycji oraz konkurencją na rynku. W przypadku dużej konkurencji ceny u pojedynczych wykonawców mogą okazać się niższe, ze względu na chęć przyciągnięcia klientów.

Sprawdź ceny materiałów do ścinki karton-gips!

Czynnikiem wypływającym na koszty jest również planowana wielkość ścianki, która przekłada się na czas pracy. Sytuacja bardzo podobnie wygląda również z wykończeniem, ponieważ jeśli zlecamy również przygotowanie ściany i jej malowanie to koszty będą dużo większe. Warto o tym pamiętać i dokładnie zaplanować inwestycje jeszcze przed jej rozpoczęciem.