Ile kosztuje wynajem rusztowania?

Ile kosztuje wynajem rusztowania

Wykonywanie pracy na wysokościach wymaga nie tylko odpowiedniego przygotowania, ale i specjalnego sprzętu. W głównej mierze chodzi tutaj o rusztowania elewacyjne, które nie tylko pozwalają dostać się na dach, ale i zapewniają pewnego rodzaju ochronę przed upadkiem z wysokości.
Nie mniej jednak rusztowania są potrzebne wyłącznie przy pracach nad dachem czy elewacją, przez co ich zakup jest dość niepraktyczny. Na szczęście coraz więcej firm oferuje możliwość wynajmu okresowego, co pozwala każdemu na swobodne wykonywanie prac na wysokościach.

Przeszukując oferty, powinniśmy zwracać uwagę, chociażby na dostawę, która jeśli nie posiadamy odpowiedniego transportu może być niezbędna.

Wybierając rusztowania, należy pamiętać również o odpowiednim typie rusztowań do danych potrzeb. Poniżej przedstawiamy, ile takie wypożyczenie kosztuje i co warto brać pod uwagę podczas wyboru danej oferty? 

Ile zapłacimy za wynajem rusztowań?

Wynajem rusztowań elewacyjnych o wysokości roboczej do 4,2 m to koszt 70-90 zł/doba. Wynajem modeli do 6,2 m wysokości, to koszt 100-125 zł/doba. Jeśli natomiast będziemy potrzebować rusztowania o większej wysokości roboczej musimy być przygotowani na koszt przekraczający 120 zł/doba.

Rusztowania przejezdne, które są  nieco mniej popularne, ale równie potrzebne szczególnie do prac wewnątrz kosztują 70-85 zł za dobę. Należy pamiętać, że podawane ceny dotyczą tygodniowego okresu wynajmu, a co za tym idzie w przypadku dłuższych okresów koszty mogą być inne.

Co wpływa na koszt wynajmu rusztowań? 

Pierwszym wyznacznikiem ceny wynajmu, jaką przyjdzie nam zapłacić jest rodzaj potrzebnych rusztowań. Statystycznie za wynajem rusztowań warszawskich zapłacimy więcej niż za rusztowania klinowe o tej samej wysokości. W głównej mierze uwarunkowane jest to ich popularnością oraz łatwością montażu, nie mniej jednak zawsze warto wybierać rozwiązania, które są najlepsze do danej pracy.